Blog

Ahşap çatı ekonomik olduğundan dolayı yaygın olarak kullanılan bir çatı türüdür. Düz çatı en basit ahşap çatı mo..

Devamını Oku

Çatı, bir binanın en üst kısmında bulunan, binayı tüm hava şartlarından koruyan bir yapıdır. Binanın bulunduğu coğrafi konum ve binanın mimaris..

Devamını Oku

Bir binanın en üst bölümünde bulunan bütün hava şartlarına karşı koruma sağlayan yapıya çatı denir. Birçok ça..

Devamını Oku

Çatı, bir yapının en üst kısmında yer alan yapıyı atmosferik etkilere karşı koruyan(yağmur, kar, güneş, dolu gibi), yağış yüklerini taşıya..

Devamını Oku

 Yapılan yapının en üst bölümünü her türlü hava koşullarından koruyan yapıya çatı denir. Çatı, yapının han..

Devamını Oku

CC Holding iştiraki olan Roof Çelik Çatı Firması birçok alanda büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Bu anlaşmalara bir yenis..

Devamını Oku

Çatı malzemeleri günümüzde klasik görüntülerinden sıyrılıp yeni modelleriyle karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi de ..

Devamını Oku

Çelik çatı birçok avantajından ötürü talebi gün geçtikçe artan bir modeldir. Bu avantajlardan en öne..

Devamını Oku

Hafif çelik fiyatları hakkında net bir rakam vermek yanıltıcı olabilir. Çünkü hafif çelikte kullanılan malzemelerin türü..

Devamını Oku

Yapıyı rüzgâr, kar, yağmur ve dolu gibi dış etkenlerden koruyan oluşuma çatı denilmektedir. Birçok çatı çeşidi vardır. Ge..

Devamını Oku

İzocam markasıyla özdeşleşmiş olan çatı şiltesi birçok kişinin ısı yalıtımı için tercih etmiş olduğu bir üründür. Bu &u..

Devamını Oku

Çatı sac kaplaması kişilerin kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. En yaygın şekilde kullanılanları galvaniz sac, trapez sac modeller..

Devamını Oku

Çatı oluklarının çok sayıda çeşidi mevcuttur. Alüminyum, plastik, bakır, galvaniz… Hangi çeşidi tercih etmeniz bulunduğu..

Devamını Oku

Çatı merdivenleri daha kolay iş yapmamızı sağlayan bir araçtır. Eski modellerin aksine artık daha kolay bir şekilde taşınabilir, saklanabilir ve k..

Devamını Oku

Mimari yapıların projelerinde çatı eğiminden bahsedilirken genellikle %10 eğim, %5 eğim, %45 eğim gibi ifadeler kullanılır. Peki çatı eğimi neyi i..

Devamını Oku

Sac çatı birçok avantajı ve dezavantajı elinde bulunduran bir çatı çeşididir. En büyük avantajının fiyat olduğu söyle..

Devamını Oku

Kemerli çelik yapılar yani kemerli çelik çatılar son yıllarda kullanımı artarak devam etmektedir. Bu tarzda yapılan çatı sistemi pra..

Devamını Oku

Son yıllarda hayvancılığa verilen önemin daha çok artması ile büyükbaş hayvan barınakları da önemini artırmış vaziyettedir. Hayvan ba..

Devamını Oku

Bilindiği üzere ülkemiz maalesef deprem bölgesinde. Bu sebeple çelik konstrüksiyon evlerin önemi oldukça büyük...

Devamını Oku

     Çelik çatı sunduğu birçok kolaylık ile günümüzün en çok tercih edilen çatı modellerin..

Devamını Oku

Çelik konstrüksiyon yapılar arasında en sık kullanılanlardan bir tanesi de depolardır. Depolar uzun yıllardır kullanılır ve son yıllarda önemi ..

Devamını Oku

Çelik konstrüksiyon; Bursa’da tasarımda esneklik sağlayan, modern ya da geleneksel her türlü yapıya uygun inşa edilebilen, birbirind..

Devamını Oku

   Çelik çatı yapımı özen ve teknik bilgi gerektiren bir iştir. Çelik çatı yapımı için bazı aşamalar bulunmakt..

Devamını Oku

Çatı ve cephe sistemleri bir yapının yapım aşamasında en çok önem verilmesi gereken yapıları arasında yer almaktadır. Bu sistemler birç..

Devamını Oku

Çatı sistemleri çatıyı oluşturan tüm malzeme katmanlarına denilmektedir. Birden çok çatı sistemi bulunduğu için hangisin..

Devamını Oku

Çelik konstrüksiyon villalar son yıllarda oldukça çok tercih edilen yapı tekniklerinden biridir. Çelik konstrüksiyon villa..

Devamını Oku

Çelik konstrüksiyondan yapılan çelik hangarlar yatay olarak inşa edilir ve çeşitli boyutlarda yapılabilir. Kişinin istek ve ihtiya&cce..

Devamını Oku

Çatı modelleri denince zihinde birçok resim canlanıyor. Kimi uzun zamandır kullanmadığı çatı katı için, kimi ise yeni yaptıracağı ev..

Devamını Oku

  Çelik konstrüksiyon yapılar son yıllarda talepleri artarak devam etmektedir. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle Avrupa&..

Devamını Oku

Çatı kaplama binaların yağmurdan, fırtınadan ve diğer dış etkenlerden korunması ve ısı yalıtımının yapılması için oldukça önemlidir. &..

Devamını Oku

    Çelik çatılar, gelişen teknolojilerin de sayesiyle inşaat sektöründe oldukça sık kullanılmaya başlanmış bir yapı mo..

Devamını Oku

Çelik konstrüksiyon yapıların ömrü hakkında çeşitli kesimlerden farklı görüşler mevcuttur. Daha doğrusu sektörde bil..

Devamını Oku

  Çelik yapılar son yıllarda ülkemizde de görülmeye başlayan oldukça basit ama kullanışlı yapılardır. Çeliğin geri d&ou..

Devamını Oku

   Çatı malzemeleri yapıda kullanılacak olan sisteme göre farklılık gösterecektir. Fakat hangi sistem seçilirse seçilsi..

Devamını Oku

Açık besi çiftlik kurulumuna ilk başlarda biraz şüpheyle karşılanmaktaydı. Fakat uygulamalar başladıkça kişiler gördü ki kap..

Devamını Oku

Çelik çatı, genellikle büyük yapıların ve binaların yapımında tercih ediliyor olan, diğer çatı türlerine oranla daha gü..

Devamını Oku

Çelik çatılar son yılların en büyük ve iyi teknoloji sistemleri kullanılarak ortaya çıkarılmış, oldukça sağlam ve muadille..

Devamını Oku

Çelik çatı sistemlerinin yapılış amaçlarının en başında güvenli bir yapıya sahip olması gelir.  Çelik çatı sistemle..

Devamını Oku

Bina ve yapıların iklim şartlarına daha dayanıklı olması için kullanılan onlarca çatı tipi vardır. Bu çatı tipleri arasında ise birka&ccedi..

Devamını Oku

Çelik ürünü, dört bin yıldan bu yana yani neredeyse Demir Çağından itibaren kullanılıyor olan, 18. Yüzyıl sonları itibarı..

Devamını Oku

Kenet çatı sistemleri kaplama malzemeleri galvaniz sac, alüminyum, bakır ve titanyum çinko türündeki tüm metal kaplama malzeme..

Devamını Oku

Kemerli olarak yapılan çatı sistemi fazlasıyla pratik ve de ekonomik bir sistem niteliğinde olup pek çok alanda kullanım için uygundur. Yen..

Devamını Oku

Taşıyıcı sistemlerin çelik malzemesinden oluşturulduğu yapılara çelik yapı denilir. Çelik yapılar, çelik malzemesini yüksek day..

Devamını Oku

Son yıllarda inşaat alanında yaşanan gelişmeler beraberinde pek çok avantaj da getirmeye başladı. Bunlardan biri olan çelik konstrüksiyon evl..

Devamını Oku

  Pek çok farklı amaç için kullanılabilen hangar alanları havaalanları şantiyeler, depolar, özel amaca sahip büyük a..

Devamını Oku

  Çatı yapımı en az bina yapımında olduğu kadar önemli ve titiz yürütülmesi gereken bir süreçtir. Bu iş ne kadar ..

Devamını Oku

  Çatı ve cephe sistemleri yaşanılan ya da kullanılan ortamların çok daha fazla güvenilir ve yaşanabilir olması için yüks..

Devamını Oku

  Yapıların en tepe bölümüne bulunan ve olumsuz tüm hava koşullarına karşı yapıları koruyan kısma çatı denir. Çatı yap..

Devamını Oku

  Çatı denildiğinde herkesin aklına bir yapının tüm hava şartlarından korumak amacı ile hazırlanmış yapının en tepe noktası gelir. Bu &ccedi..

Devamını Oku

  Binaların ya da genel adları ile yapıların yağmur kar ve fırtına gibi dış etkenlerden korunması ve ısı yalıtımının yapılması için çatı k..

Devamını Oku

  Yaşamlarımızı sürdürdüğümüz alanların en önemli özelliklerinden biri de bizi tüm dış etkilerden güvenle k..

Devamını Oku

  Son yıllarda farklı hayvanların yetiştirilmesi ya da evcilleştirilmesi büyük önem kazandığından bu alana yönelik olan büy&uum..

Devamını Oku

Farklı hava koşullarından dayanıklılığı bakımından binalarımızın korunmasını çatılar sağlar. Değişken ve sert hava koşulları her türden bina ya da y..

Devamını Oku

Dünyada ve Türkiye’de doğal yaşamın fazlasıyla tercih edilmeye başlaması ile açık besi çiftlik tarzındaki yapılan büyük ..

Devamını Oku

  Çelik Çatı Sistemi Depremde Yıkılırmı? Türkiyenin deprem kuşağında bulunmasından ve fay hareketlerinde de son zamanlarda art&cce..

Devamını Oku

Çelik çatının yapılış amaçlarından ilki güvenli oluşudur. Çelik yapının sağladığı güvenlik doğal afetlerde esnek bir yapıy..

Devamını Oku

Çelik yapı konstrüksiyonlarındaki çelik yapı elemanların imalatını gerçekleştirebilmek için kullanılan teknik çizimlere ..

Devamını Oku

Bina üzerine gelen yağmur, kar, dolu vb sularının birikmeden akmasını temin etmek ve aynı zamanda sıcak, soğuk gibi diğer dış etkenlerden korumak iç..

Devamını Oku

Çatı denildiği zaman herkesin aklına bir binayı hava şartlarından korumak amacıyla yapılmış binanın en üst katı gelmektedir. Bu çatının yapım..

Devamını Oku

Paslanmaz çeliğin değişik çeşitleri vardır. Örneğin nikel ilave edildiğinde demirin östenitik mikro yapısı istikrarlı hale gelir. Bu kri..

Devamını Oku

Çelik çatı, büyük binaların ve iş hanlarının yapımında tercih edilen diğer çatılara göre çok daha güvenli ve &uu..

Devamını Oku

Evlerimiz, iş yerlerimiz, fabrikalarımız veya bulunduğumuz yaşam ortamları hepimiz için önemlidir. Herkes kaliteli bir yaşam hak eder. Bu yüzde..

Devamını Oku

Cephe kaplama binalarda hem ısı hem de ses geçişini azaltan bir teknik uygulama olarak bilinir. Cephe kaplama yapıldığı binan ısının iletimi sırasındaki ..

Devamını Oku

Binaların en üst kısmında yer alan ve olumsuz tüm hava koşullarına karşı binanızı koruyan yapıya çatı denir. Çatı yapımı sırasında pek &..

Devamını Oku

Çelik çatı, gelişen teknolojiyle tüm dünyada çok tercih edilmeye başlayıp, ardından ülkemizde de kullanılmaya başlamıştır. G..

Devamını Oku

Çatı evin en dış yüzeyinde ve en üst kısmında bulunduğu için doğal hava koşullarından en çok etkilenen kısımdır. Çatılar g..

Devamını Oku

Tonoz çatı, en eski çağlardan bu yana en çok kullanılan çatı sistemleridir. Antik çağdan bu yana, pek çok tarihi kalın..

Devamını Oku

  Günümüz teknolojisinde çatılar sadece kaplama malzemeden oluşmuyor. Bunun yerine büyük bir öneme sahip olduğu i&c..

Devamını Oku

Çatı birçok alanda kullanılan, korunma ihtiyacını karşılayan bir yapıdır.  Gerek ve ihtiyaç duyulan bütün alanlarda, farklı ..

Devamını Oku

Çelik Çatı Yapan Firmalar Çelik çatı, pek çok binada tercih edilen türdür. Türkiye'de birçok fir..

Devamını Oku

Çelik cephe kaplama, 1 cm’den 3 cm’ye kadar değişen kalınlıklardaki betonun kalıplandırılarak kaplanması işlemine verilen isimdir. Bu kaplama..

Devamını Oku

Çelik kemer çatı sistemleri diğer çatı türlerine oranla oldukça pratik ve ekonomiktir. Aynı zamanda binada oturanlara kullanım ..

Devamını Oku

Çatı seçimi kullanılan yapılar için oldukça önemlidir. Ülkemizde teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok tü..

Devamını Oku

Yaşam alanlarımızın mimarisi ve dizaynı çok önemlidir. Yaşam alanı sadece inanların evi değildir çalıştığı ortam, fabrika, belki bir ofis, be..

Devamını Oku

Binaların en üstünde bulunan ve binanın dışında gelecek hava ve dış ortam koşullarına karşı, binanın içini koruyan üst kabuk yapısına &cce..

Devamını Oku

Tonoz yapıda üst örtü anlamına gelir ve kemerlerin bir araya getirilerek yapılır. Tavan örtüsü olarak kullanılan bu yapı tuğla ya ..

Devamını Oku

  Çatı evin en dış yüzeyinde ve en üst kısmında bulunduğu için doğal hava koşullarından en çok etkilenen kısımdır. &Ccedi..

Devamını Oku

Hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır, imalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar, farklı konstrük..

Devamını Oku

Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehtidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla el..

Devamını Oku

Bir yapınn daha korunaklı hale gelmesi için çatı sistemleri önemli bir yer taşır. Her yapının olmazsa olmaz unsuru çatılar, kullanılan..

Devamını Oku

Yapısal çelik ve çelik betonarme kompozit yapı elemanlarının tasarımına ilişkin olarak hazırlanan Yönetmelik’te veya ilgili Türk s..

Devamını Oku

Son yıllarda çok daha hızlı gelişen inşaat sektöründe kenet sistemin konstrüksiyona montaj biçimi nedeni ile kenet yapı detayları s..

Devamını Oku

Fabrikalarda veya iş anlarında kullanılmakta olan çelik çatı sahip olduğu özellikler bakımından kullanıcılar için diğer çatılar..

Devamını Oku

Yaşam alanlarımızın en önemli özelliklerinden biri bizi dış etkilere karşı güvenle korumalarıdır. Soğuk ve sıcak havanın etkilerini en az hissetm..

Devamını Oku

Son dönemlerde çelik konstrüksiyon evler ya da prefabrik evlere benzeyen yapılara olan ilgi alaka çok daha hızlı bir şekilde artmıştır. ..

Devamını Oku

Ülkemiz tam olarak deprem bölgesi içinde yer alması her türlü yapının sağlam olması gerektiğinin önemli bir sebebi ve bu neden i..

Devamını Oku

Binaların üstünü örtmek için genel olarak kullanılan ve son zamanlarda çok daha fazla tercih edilen en önemli yapılardan ..

Devamını Oku

Dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmekte olan çelik çatı konusunda özellikle gerçekleştirilecek çalışmaların profesyonel şek..

Devamını Oku

Günümüzde yaygın olarak tercih edilmekte olan çelik çatı yapımında kullanılacak olan malzemeler hazırlanacak dayanıklılığını belirl..

Devamını Oku

Çok eski antik dönemlerden bu zamana kadar gelen tonoz çatı nasıl çizilir konusunda pek çok ayrıntılar bulunmaktadır. Tonoz &cc..

Devamını Oku

Çelik çatı malzemesi dış koşullara karşı yüksek dayanıklılığı nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Uzun öm&u..

Devamını Oku

Sağlam Çelik Çatı Avantajları Çelik çatı sistemleri büyük bina ya da iş merkezlerinin yapımında tercih edilmektedir. Di..

Devamını Oku

Tonoz Çatı Uygulamaları konusuna giriş yapmadan önce Tonoz nedir? Tonoz çatı nedir? Tonoz çatının ne gibi avantajları vardır? Tonoz &C..

Devamını Oku

Çelik Konstrüksiyon Çatı Modelleri konusunda bilgi vermeden önce, çelik çatı ve çelik yapının avantajları, öze..

Devamını Oku

Bursa Çelik Çatı Firmaları hakkında bilgi vermeden önce, çelik çatının ne olduğu, nerelerde kullanıldığı, avantajları veya..

Devamını Oku

Çeliğin mimari yapılarda kullanılmaya başlaması 19. yüzyıldan itibaren artmıştır. Bundan sonra çelik, artık önemli bir inşaat malzemesi ..

Devamını Oku

Hangar; çeşitli araçları ve eşyaları dış faktörlerden korumaya yarayan, üzeri sütun veya direkler aracılığı ile taşınan bir ç..

Devamını Oku

Çatılar, bir yapının olmazsa olmazlarındandır ve özellikle de en üst katlarda oturan kişiler için çatının önemi daha da &oum..

Devamını Oku

Çatı ve cephe sistemleri ortamlarımızın daha güvenilir ve yaşanabilir halde olması için önemlidir. Güvenilir bir yaşamın ardında,..

Devamını Oku

Çatılar, binanın üzerinde bulunan ve binayı yağmur, kar, fırtına, rüzgâr ve buna benzer doğa olaylarından korumak için inşa edilen..

Devamını Oku

Çatı; bir binanın ya da bir evin damını kuran parçaların tümüdür. Yani, bir yapının, çoğunlukla kiremit kaplı bölü..

Devamını Oku

Deprem bölgesinde olan ülkelerin çoğunda sağlam çatı ve binaların inşaatı oldukça önemlidir. Sağlıklı bir bina inşa edebilme..

Devamını Oku

Büyük açıklıklar, estetik, imalat hızı ve ekonomi gibi sebeplerle, son dönemde modern betonarme yapılarda çelik kafes çatıla..

Devamını Oku

Bina inşaatında uygulanan birçok yöntem bulunur. İnşaatların yapılmasında uygulanan yöntemler gibi, inşaatların çatılarının da farklı ya..

Devamını Oku

Çelik çatı firmalarının en büyüklerinden olan Roof Çelik, 2017 yılında, işinin uzmanı mühendisler tarafından, var olan &cced..

Devamını Oku

Çelik yapı malzemelerinin tercih edilme sebeplerinin en başında güvenli olması gelirken, doğa olaylarına karşı diğer çatı ve yapı malzemeleri..

Devamını Oku

Çelik çatı, gelişen teknoloji, çelik malzemeye ulaşma kolaylığı sebebiyle son yıllarda en çok tercih edilen yapı arasındadır. Y..

Devamını Oku

Özellikle deprem bölgesi olan ülkelerde daha hafif yapı malzemeleri kullanmak önem arz etmektedir. Sağlıklı bir yaşam için ve daha az..

Devamını Oku

Çelik çatı sistemleri günümüzün binalarında daha modern bir görünüme ve daha dayanıklı ve uzun ömürl&..

Devamını Oku

Bursa’da çelik çatı anlayışına yeni bir anlayış getirmek ve farklı inşaat malzemelerine bir yenisini eklemek için Roof Çelik &..

Devamını Oku

Teknolojinin gelişmesi ile beraber yapı ve inşaat alanında kullanılan ürünler de her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Çeşitli malz..

Devamını Oku

Çelik; keşfedilip kullanılmaya başlamasından sonra sağladığı avantajlarla hızlıca yapı malzemesi olarak hayatımızda yerini almıştır. Çelik öz..

Devamını Oku

Bursa’da faaliyet alanına başlayan Roof Çatı firması, çelik yapıların özelliklerini kullanarak çelik çatı üretimi ya..

Devamını Oku

Çelik çatılar son zamanların en büyük teknoloji üsleri kullanılarak ortaya çıkarılmış, son derece sağlam ve dayanıklı &ccedi..

Devamını Oku

Çok katlı bir yapının tamamlanması için geçecek süre en az 12 aydır. Ancak hafif yapı malzemelerinin üretilmeye başlanması ile be..

Devamını Oku

Çelik kemer şeklinde üretilen çatı sistemleri özellikle sanayi sektöründe sıklıkla tercih edilen yapıların ortaya çıkma..

Devamını Oku

Kemerli çatı sistemi oldukça pratik ve ekonomik bir sistem olup birçok alanda kullanıma uygundur. Yeni nesil çelik kemer sistemi adı..

Devamını Oku

Ülkemizde ve tüm dünyada geniş depolama alanları her zaman gerekli olmuştur. Birçok alanda ihtiyaç duyulan geniş ve kolonsuz yapıla..

Devamını Oku

İnşa edilen binaların sağlam ve dayanıklı olması için kullanılan malzemeler her geçen gün değişiklik gösterir. Sağlam ve dayanıklı malze..

Devamını Oku

Çelik çatı firmaları yeni bir çatı anlayışı getiren son teknoloji ile yeni nesil malzemeleri birleştiren firmalardır. Çatılar binala..

Devamını Oku

Çelik malzeme kullanılarak ortaya çıkarılan çelik yapılar, uzun süre bakım ve onarım masrafı gerektirmeden kullanıma elverişli halde &..

Devamını Oku

Yenilenebilir enerji kaynaklarının başında zaman ve maddi anlamda en yararlısı güneş enerjisi olarak görülüyor. Enerji üretiminde &cced..

Devamını Oku

Hava koşullarına dayanıklılık bakımından evlerimizin korunması çatılar tarafından sağlanır. Sert ve değişken hava koşulları, dış koşullardan korunmamızı ..

Devamını Oku

Çatı mevsim koşullarından korunmamıza, korunaklı bir yaşam geçirmemize yardımcı olan en önemli yapı unsurlarından biridir. Çatının g&o..

Devamını Oku

Binaların temel kısımlarından biri de çatılarıdır. Çatılar sayesinde evlerimizin korunaklı yapısı iki katına çıkar ve yine çatılar s..

Devamını Oku

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’nin de mevsim koşulları oldukça değişkendir. Yazların çok sıcak, kışlarınsa bol yağışlı g..

Devamını Oku

Türkiye’de çatıların en önemli sorunu hava koşullarına karşı su geçirme problemi yaşatmasıdır. Su sızdıran bir yapının nerden su s..

Devamını Oku

Doğru çatı seçimi yapmak için yapmamız gereken ilk ve en önemli şey güvenilir, köklü ve deneyimli firmalar ile ç..

Devamını Oku

Korunmamızı ve barınmamızı sağlayan en önemli unsurumuz evlerimizdir. Evlerimiz bizi dış etkilere, sıcak ve soğuğa karşı korumak için tasarlanmıştır..

Devamını Oku

Sıcak ya da soğuk havanın özel üretilmiş köpükler sayesinde, yapının içeri girmesini ya da yapıdan dışarı çıkmasını engellemes..

Devamını Oku

Evlerimiz en korunaklı alanlarımızdır ve bu alanlarda dış etkilerden korunmamıza gerek kalmaz. Yapılarımızı dış etkilerden koruyan olmazsa olmaz durum malzeme i..

Devamını Oku

Evimiz en korunaklı yapımızdır. Evimizi dış etkilerden ve olası felaketlerden korumanın yolu ise sağlıklı yapılarda yaşam sürmekten geçer. Korunak..

Devamını Oku

Soğuk hava kadar sıcak havaya karşı da kendimizi koruyabilmemiz için çatı veya evlerimizin dış cephesinde ısı yalıtımı yapılmış olması gerekir. ..

Devamını Oku

Yapıların gelişen teknoloji ile değişmesi sonucunda yapılarda kullanılan her türlü malzeme de değişim ve gelişime uğradı. Gelişen teknoloji ile bera..

Devamını Oku

Paslanmaz çelik genel anlamı ile paslanmayan, yüksek alaşımlı çeliğin anti-korozyon özellikleri için kullanılan isimlerinden bi..

Devamını Oku

ÇATI YÜKSEKLİĞİ KANUNU HAKKINDA Son zamanlarda hızla artan kentleşme ile birlikte birbirinden farklı yapılar ortaya çıkıyor. Doğal hava koşu..

Devamını Oku

ÇATI NEDİR VE ÇATI ÇEŞİTLERİ NELERDİR? Giderek artan yapı çeşitleri ortaya birbirinden farklı ve estetik görünüm&uum..

Devamını Oku

ÇATI ELEMANLARI NELERDİR? Çok eski çağlardan insanların dış etkilerden korunma isteği ile beraber sığınacak bir yapı inşa etme ihtiya&cced..

Devamını Oku

ÇELİĞİN KULLANIM ALANLARI NELERDİR? Son yıllarda nerdeyse bütün inşaatların yapı malzemesi olarak kullanılması tercih edilen çelik yapı..

Devamını Oku

PASLANMAZ ÇELİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR? Paslanmaz çelik özellik bakımından oldukça kullanışlı bir yapı malzemesidir. Paslanmaz &cc..

Devamını Oku

ÇELİK YAPI MALZEMESİ Gelişen teknoloji eski çağlarda kullanılan yapı malzemelerinin yerini zamanla daha kullanışlı ve teknolojiye yakın yapı malz..

Devamını Oku

ÇELİK ÇATI KULLANMANIN AVANTAJLARI İnsanlığın ilk çağlarından beri barınma ihtiyacını karşılamak adına kurulan konutlar da gelişen teknolo..

Devamını Oku

PASLANMAZ ÇELİK KULLANIM ALANLARI Paslanmaz çelik gün içerisinde çevremizden oldukça duyduğumuz bir çelik tü..

Devamını Oku

ÇELİK ÇATI NEDİR? Türkiye deprem bölgesinde olan bir ülkedir. Bu durum özellikle yapı malzemelerinde daha güvenilir, sağ..

Devamını Oku

TONOZ ÇATI ÇEŞİTLERİ NELERDİR? İnsanlığın ilk anından ticaretin gelişmeye başladığı modern çağlara kadar insanların tek ve en büy&uum..

Devamını Oku

AĞIR ÇELİK Yapı inşaatlarında kullanılan malzemeler inşaatın sağlamlığını oluşturur gibi yaygın bir anlayışa halk arasında sıkça rastlanır. Bili..

Devamını Oku

Doğal afetlerin sık sık yaşandığı, özellikle deprem gibi bir afetin devamlı tehdit ettiği Türkiye gibi bir ülkede yapı malzemesi olarak daha hafi..

Devamını Oku

Türkiye deprem bölgesinde olan bir ülkedir. Bu durum özellikle yapı malzemelerinde daha güvenilir, sağlam ve pratik ürünlerin..

Devamını Oku

Türkiye’de yaklaşık 100 senedir yapılar beton, ahşap ve sıva kullanılarak yapılmaktadır. Giderek artan teknoloji ile inşaat malzemesi olarak kullanıl..

Devamını Oku

İnsanlığın ilk anından ticaretin gelişmeye başladığı modern çağlara kadar insanların tek ve en büyük ihtiyacı korunma ve barınaktır. Korunma ih..

Devamını Oku
Top