AHIR ÇATISI

AHIR ÇATISI

AHIR ÇATISI

Ahırlar hayvancılık ile uğraşan kişilerin sıkça vakit geçirdiği yerlerdir. Ahır çatısı ise hayvanlar için önemli bir yere sahiptir. Çünkü ahır çatısı ne kadar kaliteli olursa içerisinde yaşayan hayvanlar da o kadar kaliteli bir yaşam süreceklerdir.

Ahır çatılarının dayanıklı olması, herhangi bir hava durumunda ya da doğal afetlerde hayvanlarınızı koruyacak olan şeydir. Ahır çatılarının sağlam ve kullanışlı olması hayvanlarınızdan yüksek verim elde etmenize sebep olacaktır. Çatıların yalıtımlı olması da soğuk havadan hayvanlarınızın etkilenmemesini sağlayacaktır.

Ahırın kalitesi ne kadar iyi ise ahır için seçilecek olan çatının kalitesi de bir o kadar iyi olmalıdır. Ahır çatıları içerisinde hayvanların bulunmasından dolayı ucuza kaçılmaması gereken bir durumdur. Ahırın kullanışlı olmasında çatının önemi de oldukça büyüktür.

Ahır çatısının yüksekliği doğru hesaplanmalı ne çok dar ne çok yüksek olmalıdır. Çatının sağlamlığı kalitesini arttıracak ve doğal afetlerden hayvanlarınızı korumayı sağlayacaktır. Çelik çatıların dayanıklı yapısı sayesinde alev alması çok zordur. Bu sebeple diğer çatı çeşitlerine göre daha kullanışlıdır. Ayrıca eski tip tuğla çatıların aralarında su sızdırma gibi problemleri olacağından çelik çatı tercihi ön plana çıkmaktadır. Çelik çatılar çelik malzemelerden üretildiğinden kar ve yağmur suyu geçirme gibi bir problem olmayacaktır.

Sizde hayvan barınağınıza ya da ahırınıza uygun çatı projesi için bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın. Alanında uzman kişiler tarafından gerekli bilgiler ile uygulanacak olan alana en doğru çatıyı yapalım.

Top