CAM ÇATI NEDİR?

CAM ÇATI NEDİR?

CAM ÇATI NEDİR?

Cam çatılar ışık alabilen ve gökyüzünü seyredebileceğiniz yapılardır. Cam çatılar genellikle açılır kapanır olarak yapılmaktadır. Cam çatılar teras ya da bahçelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Normal çatı ile kapanan teraslar ışık konusunda yetersiz kalabilmektedir. Ancak cam çatı ile kapanırsa istenildiği zaman yeterli ışıktan ve manzaradan yararlanılabilmektedir. Açılır kapanır olmalarından dolayı teraslarınızda ya da bahçenizde istediğiniz zaman istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Çatıların cam olması insanlarda sağlamlık hakkında bir şüphe uyandırmaktadır. Ancak kullanılan malzeme kalitesiyle orantılı olarak cam çatılar diğer çatılardan bile daha sağlam olabilmektedir. Diğer bir adı şeffaf çatı olan cam çatı sistemleri ile yaz kış manzaranın ve konforun keyfini çıkarabilirsiniz.

Şeffaf çatıların teras haricinde birçok kullanım alanı mevcuttur. Bunlar, iş yerleri, ev çatıları, kış bahçeleri ve sera gibi yapılardır. Kişinin arzu ve isteğine bağlı olarak yapılabilen bu çatı sistemleri oldukça güvenilirdir. Yapılan mekâna alınacak ışık haricinde yağmur ya da kar yağdığında oluşacak bu görüntünün de keyfini çıkarmak mümkündür.

Açılır kapanır cam çatılar ile birlikte kullanılacak alanda ferahlık ve doğal havadan rahatlıkla faydalanılabilecektir. Bu sayede kış bahçelerinde oldukça kullanışlı bir modeldir. Fiyatlandırmaları firmalara ve kullanılacak alan büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.

Özellikle kafelerde oldukça sık karşımıza çıkan açılır kapanır cam çatılar ile sigara dumanı gibi durumlardan kurtulmak mümkün olacaktır. Camlar daha küçük bir alanda olduğundan dolayı fazla hava geçirmeyebilir. Ancak cam çatı açıldığında dışarıdaki hava tümüyle içeriye geçmiş olur. Bu sayede oksijenle temas kolaylaşır. Ayrıca değişkenlik gösteren hava durumlarından da iş yerinizi korumuş olur. Cam teras ile birlikte herhangi bir olası kar ya da yağmur ihtimalinde kapanarak içeriye yağmur ya da kar girmesi engellenmiş olur.

Top