Çatı Cephe Kaplama Sistemleri

Çatı Cephe Kaplama Sistemleri

Çatı Cephe Kaplama Sistemleri

Deprem bölgesinde olan ülkelerin çoğunda sağlam çatı ve binaların inşaatı oldukça önemlidir. Sağlıklı bir bina inşa edebilmek içinse gerekli olan şeylerden en önemlisi, sağlam ve dayanıklı malzemeler kullanmaktır. Kullanılan malzeme ne kadar iyi olursa profesyonel bir ekip ile birleşen binaların sağlamlığı artacaktır. En önemlisi de çatılarda kullanılan malzemeler olacaktır.

Çatı Kaplama Sistemleri
Çelik, ahşap veya betonarme konstrüksiyona sahip tüm yapılarda uygulanabilen yapı malzemesi sandviç panel sistemdir.

Sandviç panel, yapı hacmi veya bina yüksekliğini sınırlandırmazken, limit değerler taşıyıcı konstrüksiyona göre belirlenmektedir. Birleşim detayları panelden panele ve panelden taşıyıcı konstrüksiyona bağlanan noktaları kapsamaktadır. Cephe panelleri yalıtım fonksiyonlarını yerine getiren sıkı birleşim sağlanabilmektedir. Ayrıca, cephede kullanılan paneller gizli vidalı olarak üretilmekte, böylece de herhangi bir vida görmeksizin estetik görünümler elde edilmektedir.

İç yüzde metal, dıs yüzde metal veya membran, aralarında mesafe ayarlayıcı profil sistemi ve yalıtım çekirdeginden oluşur. Alt ve üst yüzleri trapezdir. Aralarında mesafe belirleyici asık sistemi ile birlikte kullanılırlar. Taşıyıcı sistemi çelik veya prefabrike beton olan yapılarda kullanılır. Tek kat trapezler, ısı izolasyonu ihtiyacı olmayan veya iki metal trapez arasında, kaya yünü, cam yünü, yüksek yoğunlukta poliüretan veya extrüde polistren köpüklerin dahil olduğu rijit ısı izolasyonlarının uygulandığı cephelerde kullanılmaktadır. Oldukça güvenli ve kullanışlı olan çatı türleri arasında en başta gelir. Sağlıklı ve daha uzun bir yaşam geçirebilmek için yaşam alanlarımızda kullanışlı malzemeler kullanmak oldukça önemlidir.  Roof çelik gibi markalar alanında uzman kadrosu ve kullandığı ürünlerin kalitesi ile her işini başarı ile sonlandıran bir firma olmaya devam edecektir.


Roof Çelik Kullanım Alanları
Ziraat sektöründe hangarlar da ve depolama işlemlerinde alan büyüklüğü açısından kolaylık sağlar.
Havaalanı, otopark ve otogar gibi açık hava ortamlarında doğa koşullarına karşı dayanıklı yapısı ile araç korunmasına yardım eder
Bakım gerektirmeyen dayanıklı yapısı ile atölye ve otomobil tamirhanelerinde uzun süre kullanım sağlar.
Hayvansal barınak ve ahırlarda direk gerektirmeyen yapısı ile alandan tasarruf sağlar.
Bakım gerektirmeyen dayanıklı yapısı ile atölye ve otomobil tamirhanelerinde uzun süre kullanım sağlar.

Top