ÇATI MALZEMELERİ NELERDİR?

ÇATI MALZEMELERİ NELERDİR?

ÇATI MALZEMELERİ NELERDİR?

Çatı denildiği zaman herkesin aklına bir binayı hava şartlarından korumak amacıyla yapılmış binanın en üst katı gelmektedir. Bu çatının yapımı binanın kullanımına, bulunulan yerim iklim şartlarına veya binanın dekorasyonuna göre farklılıklar göstermektedir. Bu kaplama malzemeleri ne kadar kaliteli olursa o kadar kullanışlı, dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır.

Çatı kaplama malzemeleri olarak izocam saclar, poliüretan yalıtımlı sandviç çatı panelleri, eternit oluklu levha, onduvilla, onduline altı strafor, OSB levha, galvaniz trapez sac, bordoline shingle, onduline levha, ısoline levha, yalteks shingle, polyester çatı aydınlıkları, rufoline levha gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Titanyum çinko kenet kaplama, uzun ömürlü olması ve tekrar kullanılabilmesi açısından sürdürülebilir, uzun ömürlü bir yapı malzemesidir. Titanyum çinko, geri dönüştürülebilir doğal kaplama malzemesidir. Titanyum çinko kaplama, modern yapılara hayat vermektedir. Titanyum çinko standart olarak ortalama 150 kg rulolar halinde üretilmektedir. Yüzeyinde nefes alan doğal patina sayesinde titanyum çinko üzerinde oluşan çizikler kendiliğinden kapanmaktadır. Bu sayede bakım gerektirmeyen uzun ömürlü, doğal malzeme ortaya çıkmaktadır. Titanyum çinko, uygulama yerine göre istenilen boylarda imal edilir. Kenetli metal sistem kaplama, gizli paslanmaz klips veya titanyum çinko klipslerle çatı alt yapısına tutturulmaktadır. Kenet hadveleri robot veya kenet sıkma el aleti  ile kenetlenerek montajı yapılmaktadır. Titanyum çinko çatı kaplama su geçirimsiz, darbelere dayanıklı, bakım gerektirmeyen, uzun ömürlü, geri dönüşümlü, kaliteli, çevreci çatı ve cephe kaplama ürünüdür.

Pratik malzeme yapının mimarisine ve bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterecektir. Hangi malzeme o bölgede yaygın kullanılıyor, tamirat gerektiğinde malzemeye ve ustalara kolayca ulaşılabiliyor, yörenin mimarisi ile uyumu, estetik görünüm gibi unsurları göz ardı etmemek gerekir. Çatının eğimi, iklim şartları, bakım masrafları gibi unsurlar pratiklik adına bu nedenlerle farklılıklar gösterecektir. Çelik çatı malzemeleri Roof Çelik Çatı tarafından en avantajlı şekilde üretilmektedir. Kenet çatı veya oval çatı olarak bilinen çelik çatılar da sadece yaşam alanlarınızda koruma sağlamazsınız. Çelik çatılar ile yeni bir yaşam alanı üreterek, istediğiniz yapının daha sonradan başka alanlara taşınmasını da sağlayabilirsiniz.

Top