ÇATI MERDİVEN ÇEŞİTLERİ

ÇATI MERDİVEN ÇEŞİTLERİ

ÇATI MERDİVEN ÇEŞİTLERİ

Çatı merdivenleri daha kolay iş yapmamızı sağlayan bir araçtır. Eski modellerin aksine artık daha kolay bir şekilde taşınabilir, saklanabilir ve katlanabilir modeller mevcuttur. Ev ve iş yerlerimizin yapısına ve çeşitlerine uyum sağlayan ve iş yükümüzü hafifleten oldukça gerekli bir eşyadır. Her evde ya da binada olmasa da genellikle; villalarda, dublekslerde, triplekslerde yani daha lüks yapılarda daha sık tercih edilmektedir. Bunun nedeni çatı katına ya da üst katlara çıkmayı kolaylaştırıyor olmasıdır. Çatı merdivenlerinin yüzlerce çeşidi vardır. Sizlere bunlardan en sık tercih edilenlerini derlemeye çalıştık:

Ahşap Çatı Merdiveni

Gerek otantik görünümü gerek sağlamlığı gerekse de kullanışlılığı bakımdan en sık talep gören çatı merdiveni çeşididir. Kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Merdiveni açıp kapamak sadece birkaç saniyenizi alacaktır. Genellikle bu model çamdan imal edilmektedir. Bu nedenle de dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ahşap model diğer modellere oranla daha hafif ve daha ekonomiktir. Uygun ölçü seçildiği takdirde çatı katında herhangi bir tadilat yapılmadan montajı yapılabilir. Katlanır yapısı sayesinde fazla yer işgal etmez.

Metal Çatı Merdiveni

Tıpkı ahşap çatı merdiveni gibi oldukça az yer kaplar. Kullanıma elverişlidir ve uzun yıllar boyunca yeni gibi kalır. Kaliteli, kullanışlı ve güvenilir bir üründür. Merdiven basamakları tamamen metal malzemeden imal edilmiştir ve basamakların kaymaması için özel işçilik uygulanmıştır. Gövde kısmında korkuluk ve tutunma kısımları mevcuttur. Çocuklar için de oldukça güvenilir bir tasarımı vardır. Gövde kısmı anti paslanma özellikli metaldir.

Alüminyum Çatı Merdiveni

Kademeli olarak kapanma özelliği mevcuttur ve 3 kademelidir. İniş ve çıkışlarda güvenlik sağlaması adına korkuluk ve tutunma yerleri mevcuttur. 150 kilograma kadar yük taşıyabilmektedir. Merdiven aralıkları iniş çıkışları engellemeyecek düzeydedir. Basamaklarda kaymayı önlemek amacıyla pürüzler mevcuttur.

Elektrikli Çatı Merdiveni

Motoru sayesine yavaş bir biçimde açılır ve profilin zarar görmesi engellenir. Sıfır gürültü ile çalışır, rahatsızlık vermez. Merdivenle iş bittikten sonra motor merdiveni yavaşça katlar ve kaldırır. Merdiven kutuya yerleşir ve kapağı kapatmanız gerekir. Kutu kapandıktan sonra merdivenin kapladığı yer açılmış olur.

Top