ÇATI SAC FİYATLARI VE ÇATI SEÇİMİ

ÇATI SAC FİYATLARI VE ÇATI SEÇİMİ

ÇATI SAC FİYATLARI VE ÇATI SEÇİMİ

Çatı sac kaplaması kişilerin kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. En yaygın şekilde kullanılanları galvaniz sac, trapez sac modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok amaçlı bir kullanım alanı olması ve çatı sac fiyatlarının uygun olması gibi birçok sebepten dolayı oldukça fazla bir şekilde talep edilmektedir. Kolayca boyanabilmesi, farklı ebatlarda üretilebilir olması, üretiminin pratik olması ve kolay taşınabilir olması gibi birçok özellik yine çatı sac modellerinin avantajları arasında gösterilir aynı zamanda bu özellikler fiyatlarının da uygun olmasındaki diğer sebeplerdir.

Trapez sac en yaygın şekilde kullanılan modellerden bir tanesidir. Galvaniz sactan üretilen trapez sac kişilerin taleplerine göre iki kat ya da tek kat olarak sunulmaktadır. İki katlı trapez sac modellerinde ısı yalıtımı gerekirken tek katlı trapez sac modellerinde böyle bir ihtiyaca gerek duyulmamaktadır. Çatı sac fiyatı hesaplanırken iki kat ya da tek kat olmasına göre de fiyatlandırma yapılmaktadır. Yine çatı sac modellerinin hemen hepsinde olduğu gibi renk ve ebat seçiminde müşterilere özgürlük sunmaktadır.

Bir diğer model olan galvaniz sac modeli de düşük karbonlu sıcak ve soğuk haddelenmiş rulo sacların sıcak daldırma metoduyla hazırlanmaktadır. Eğer uzun süreli bir kullanım düşünüyorsanız galvaniz sac modeli çok daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü neme karşı oldukça dayanıklı olması sebebiyle çatılarda yıpranma oluşturmaz ve bu sebeple de uzun zamanlar yıpranmadan kullanılabilir. Trapez sac genel olarak alışveriş merkezleri, stadyum, hangar, hava alanı gibi yerlerde tercih edilirken galvaniz sac modeli de yakıt ve su depolarında, baraka yapımında kullanılmaktadır.

Çatı sac fiyatlarına geldiğimiz vakit de fiyatları etkileyen birçok değişken bulunmaktadır. Bu değişkenler ürünün dayanıklılığı, ağırlığı, malzemenin kalitesi, kalınlığı ve son olarak ürünün yerli ya da yabancı olmasıdır. Tüm bu değişkenlere göre çatı sac fiyatları hesaplanmaktadır. Sizler de amacınıza göre bu değişkenlerden tercihler yapabilirsiniz. Fakat yine de en kaliteli tercihleri yapsanız dahi çatı sac fiyatlarının oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple uzun yıllar boyunca kullanmayı düşünüyorsanız kaliteli tercihler yapmalı ve performansı tam olarak almalısınız.

Top