ÇELİK KEMER ÇATI

ÇELİK KEMER ÇATI

ÇELİK KEMER ÇATI

Çelik kemer çatı sistemleri diğer çatı türlerine oranla oldukça pratik ve ekonomiktir. Aynı zamanda binada oturanlara kullanım kolaylığı sağlıyor. Çelik kemer yapı, tonoz çatı modelinin özel bir malzemeyle kaplanması sonucu adlandırılmıştır. Sınırlı alanlarda kullanılan alanlarda rahat kullanım sağlayabilmek amacıyla çelik kemer çatı sistemleri kullanılır. Çünkü çelik kemer çatı kullanıcılarına geniş ve ferah bir alan oluşturur.

Çelik kemer çatı oval alanların oluşumunda kullanılır. Beton çatıların tam aksine çok daha hoş bir görüntü sağlar ve binayı olduğundan daha güzel gösterir. Bununla beraber kullanışlı bir çatı türüdür, akma kırılma gibi problemler çıkarmaz. Oval bir yapıya sahip olduğu için destekleyici direklere ihtiyaç duymaz.

 

Uzun Ömürlü Bir Malzeme Çelik Kemer Çatı

Çelik kemer çatı, paslanmaz malzemeden üretildiği için çok dayanıklıdır. Beton çatılar gibi taşıyıcı direklere ve destekleyicilere ihtiyaç duymadığı için kullanıcılarına geniş alan sağlar. Bu sayede binanın içi rahat bir şekilde dizayn edilebilir. Özellikle geniş alanlarda daha pratiktir ve iç tarafta ferah bir ortam yaratır. Bu da pek çok müşterinin işini kolaylaştırır.

Toplum her ne kadar oval çatıların dayanıksız olduğu kanaatine varsa da çelik kemer çatılar bu düşüncenin doğru olmadığını ispatlamıştır. Kolon ve başka destekleyici olmamasına rağmen birim alana düşen yükü dağıtır ve bu nedenle hasar görmez. Yapısal olarak hoş olduğu için de estetik bakımından birçok bina tarafından tercih edilir.

 

Çelik Kemer Çatı Kullanım Alanları

Çelik kemer çatılar farklı alanlarda kullanılıyor. Hangar depolar, sanayi bölgeleri, fabrikalar, imalathaneler, tarımsal ürünlerin saklandığı alanlar, tamirhaneler, atölyeler, havaalanı, otopark, otogar, spor tesisleri, perakende mağazalar, fuar alanı ve hastane tüp geçitlerinde çelik kemer çatı kullanılıyor.

Çelik kemer çatılar görüldüğü üzere çok farklı alanlarda kullanılıyor. Daha çok iş sektörünün olduğu alanlarda kullanıldığı için ortama genişlik ve ferahlık katması oldukça önemli. Bu tür çatılar da daha düşük maliyetli ve dayanıklı olduğu için işletmelerin sıklıkla tercih ettiği çatı türleri arasındadır. Bir nevi az paraya kaliteli iş arayan müşteriler için çok uygundur.

 

Ortama Işık Veriyor

Çelik kemer çatılarda isteğe bağlı olarak ışık alma paneli açılabileceği gibi lamba, led ve farklı aydınlatma yöntemleri kullanılabilir. Pratik, ucuz ve kaliteli olmasının yanı sıra ortamı karanlığa boğmaz. Tam aksine ışığı en doğru açıdan binaya getirir. Binaların olabildiği kadar geniş görünmeleri, bu tür problemlerle insanların binadan soğumaması için mutlaka çelik kemer çatılar kullanılmalıdır.

Beyaz ışık doğal olduğu için ve ortamı daha aydınlık yaptığı için sıklıkla tercih ediliyor. Küçük alanlarda çok fazla kullanılmasa da büyük binalarda olmazsa olmaz bir hale geldi. Çelik kemer çatı fiyatları da firmadan firmaya değişiklik kazanıyor. Fiyat hakkındaki en doğru bilgiyi firmanızdan alabilirsiniz.

 

 

Top