ÇELİK KEMER ÇATI SİSTEMİ

ÇELİK KEMER ÇATI SİSTEMİ

ÇELİK KEMER ÇATI SİSTEMİ

Çelik kemer şeklinde üretilen çatı sistemleri özellikle sanayi sektöründe sıklıkla tercih edilen yapıların ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Çelik kemerli yapılar, geniş hacimli kapalı alanlar oluşturmak için en uygun yapılardır. Hafif olup, en üst düzeyde kuvvet sağlarlar. Kemerli yapıların statik prensipleri ile M formlu panellerin kombine edilmesi sayesinde uzun metreye kadar açıklıklar oluşturulabilmektedir.

Çelik kemerli çatı sistemleri için, Roof Çelik tarafından kullanılan temel malzeme, iklim koşullarına ve servis yüklerine göre seçilen kalınlığı değişen, yapısal çelikten imal edilen galvaniz kaplı panellerdir.

Panel birleştirmeleri paslanmaz galvaniz çelik civatalarla yapılmaktadır. Çelik kemerli yapılar, çelik dübeller kullanılarak yere monte edilir. Özellikle hafif olması; diğer prefabrik ve çelik yapılarla kıyaslandığında, hafif çelik yapı üstünlüğünü ortaya koyar. Bu özellik montajda ve nakliyede ciddi avantajlar sağlar. Kusursuz statik özellikleri, her türlü iklim koşuluna ve çok şiddetli depreme bile dayanıklı olmasını sağlar.

Standart bir üretim şekli olmayan çelik kemer sistemi ile oluşturulacak yapıların boyut ve özellikleri istenen doğrultuda değiştirilebilir. Farklı özellik ve ek kısımlar eklenebilir veya hava koşulları karşısında kolayca dayanıklı hale getirilebilir.

Faydaları Nelerdir?
En rahat kullanım alanlarının oluşmasına yardımcı olur.
Kiriş ve kafeslerin olmayışı büyük araçların dahi depolamasına olanak sağlar.
Genişlik ve istenilen uzunluk ile yapılar, tüm depolama ihtiyaçlarınız için kullanılabilir. Farklı ürünlerin depolanmasında ve sevkiyatının sağlanmasında kullanışlı bir yapıdır.

 

Kullanım Alanları Nelerdir?
Çelik kemer çatılar hangar ve depolarda, tarımsal ürün saklanmasında, hayvansal barınakların oluşturulmasında, atölye ve otomobil tamirhanelerinde rahatça kullanılabilir. Tüm bu belirlenen kullanımların dışında ise her türlü özel kullanım için Roof Çelik Kemerli Çatı sistemi uygulaması yapılabilir.

Çelik kemerli yapılar veya kemerli çelik yapılar olarak ülkemizde yaygınlaşan yeni nesil çatı sistemine Roof Çelik Çatı markamız ile öncülük ediyoruz. Temelsiz çelik yapıların ülke ekonomisine kazandırdıkları hem ülkemiz için hem de yatırımcı için büyük önem taşır. Sadece kullanım alanlarının fazla olması veya daha kullanışlı yapıların ortaya çıkmasına yardımcı olması yönü ile değil ekonomik olması açısından da tercih edilmesi gereken yapıların başında gelir.

Top