ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPI

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPI

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPI

Çelik; keşfedilip kullanılmaya başlamasından sonra sağladığı avantajlarla hızlıca yapı malzemesi olarak hayatımızda yerini almıştır. Çelik özellikle dönüşebilen yapısıyla doğaya dost bir ürün olarak anılmaktadır. Çok kolay eriyip şekillendirilen yapısı, başka bir boyut alabilen çok rahat kullanım avantajları ile çelik kullanımı yapılarımızın için önemli bir malzeme olarak yer alır. Çelik konstrüksiyon nedir sorusuna cevap arayan herkese çelik konstrüksiyon nedir makalesini okumayı öneriyoruz.

Çelik Nedir?
Su verilerek fazla sert, çok dayanıklı ve oldukça esnek duruma gelmesi sağlanabilen bileşiminde çok az miktarda karbon yer alan bir demir alışımı olan maddeye çelik denir. Demirden çok daha dayanıklı ve kullanışlı yapısıyla beton kullanılarak oluşturulan inşaatlar kadar sağlıklı ve kalıcı inşaatlar oluşturulur. Özellikle binalarda ki yükü azaltmak için kullanılması tercih edilen hafif çelik konstrüksiyonlar okul, hastane, organize sanayi bölgeleri ile ilgili yapılar, depolama alanları, yurt, otogar, terminal, otopark gibi olanların çatılarında ve gölgelik kısımlarında çelik yapılar kullanılabilir.

Çelik Konstrüksiyon Çeşitleri
Çelik konstrüksiyon yapı çeşitleri hafif çelik ve ağır çelik olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İki çelik türü arasında ki tek fark maddi avantajlarıdır. Ağır çelik çok daha zor koşullarda çok daha yüksek maliyetle inşa edilirken, hafif çelik basit bir şekilde ve düşük maliyetler ile monte edilir. 

Çelik Konstrüksiyon Önemi
Çelik konstrüksiyon diğer yapı malzemelerine oranla çok daha çevreci, doğal ve doğal afetlere karşı korunaklı yapıya sahiptir. Çevrecidir çünkü çelik bir yapı malzemesi eritildikten sonra kolaylıkla tekrar şekillendirilip başka bir yapı malzemesi olarak kullanılabilir. Aynı zamanda ısı yalıtımı sağlama sırasında çok basit bir teknik vardır ve ısı yalıtımı sağlanırken de herhangi bir çevre koşullarına aykırı durum yaşanmaz. Dört mevsim her türlü doğa durumuna karşı yapılarınızı korur. Her türlü hava koşuluna dayanıklı yapısı ile Roof Çelik Çatı sistemleri paslanmaz, herhangi bir rüzgar veya fırtınada uçmaz, yıkılmaz. Ayrıca deprem gibi kötü bir afet karşısında hafif malzemeden oluşan yapısıyla sizi koruyacaktır. Hafif malzeme kullanmak hayatımızın her alanında önemliyken Roof Çelik Çatı Sistemlerini ile çatınızı hafifletmek bizim için de sizin içinde çok daha önemlidir.

Top