ÇELİK YAPI MALZEMESİ

ÇELİK YAPI MALZEMESİ

ÇELİK YAPI MALZEMESİ

ÇELİK YAPI MALZEMESİ
Gelişen teknoloji eski çağlarda kullanılan yapı malzemelerinin yerini zamanla daha kullanışlı ve teknolojiye yakın yapı malzemelerinin almasına sebep oldu. İlk zamanlar da ahşap malzeme kullanılırken zaman içerisinde yapı malzemesi olarak kartondan yapılma malzemelerin bile kullanılması dikkatleri üzerine çekti. Değişik yapı malzemelerinin kullanılması ile dayanıksız evler ortaya çıktı ve en küçük afette dağılan yıkılan evler inşa edilmeye başlandı. Yapı malzemesi olarak kullanılan ürünlerin en önemli özelliği dayanıklı ve sağlam olması olurken, daha ucuza kaçma isteği ve yanlış bilinen inşaat bilgileri ile konutlar, inşa edilen yapı malzemeleri saman kağıdı gibi bir yapıya büründü. Son zamanlarda ortaya çıkan çelik yapı malzemeleri her türlü kötü yapı tekniğini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar ile oldukça kullanışlı bir yapı malzemesi. Çelik yapı malzemelerinin özellikleri ve kullanım alanlarından size kısaca bahsedeceğiz.

Çelik Yapılar
Demir ve çelik çok uzun yıllardır kullanılmakla beraber, kısa bir süre öncesine kadar sadece silah ve eşya yapımında yer almışlardı. Ancak değişen ve gelişen teknoloji, demir ve çeliğin kolaylıkla yapı malzemesi olarak kullanılmasını sağladı. Demirin yapı malzemesi olarak kullanımına ilk olarak İngiltere’de başlandı. Değişen zaman içerisinde demir çok daha işlenerek farklı yapılarda kullanıldı. Ancak her geçen gün değişen teknoloji zaman içerisinde, demirin yerini daha hafif yapı malzemelerinin almasını kesinleştirdi. Demir ağır bir yapı malzemesiydi ve yapım ve kullanımı oldukça zor oluyordu. Ancak demire alternatif olarak işlenen çelik hem demirden daha ince ve hafif hem de demir kadar sağlam olmasına rağmen yapım aşaması oldukça kısa ve işgücü çok azdır. Kısa sürede çok daha sağlıklı ve hafif yapıya çelik yapılar ile kavuşabilir ve iç rahatlığı ile yaşam sürdürebilirsiniz.

ROOF Çelik Çatı; çatı anlayışına farklı bir boyut katmak adına daha esnek ve daha hafif yapı malzemesi çeliği çatı yapımına uygulamıştır. Çelik çatı kullanımı hafiflik bakımından tercih edilirken aynı zamanda çelik çatı; ekonomik, çevreci, depreme karşı güvenli, hızlı, kaliteli, paslanmaz yapıda, esnek ve yıldırım gibi bir doğala afete karşı oldukça dayanıklıdır. Özel yapılarınızda veya iş için kuracağınız bir yapının inşaatında gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz çelik malzemeyi ROOF Çelik çatı ile tanışmadan kullanmayınız.

Top