HALI SAHA ÇELİK KONSTRÜKSİYON

HALI SAHA ÇELİK KONSTRÜKSİYON

HALI SAHA ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Halı sahalar ülkemizde yaz ve kış hemen her mevsimde yoğun olarak kullanılıyor. Halı sahalar özellikle kış mevsiminin sert geçtiği coğrafi bölgelerde üstü tamamen kapalı olarak inşa ediliyor. Bu sayede ciddi bir kullanım kolaylığı sağlanıyor. Zorlu kış şartlarından etkilenmeden halı sahayı kullanmak mümkün oluyor.

Bu çerçevede halı sahaların çatıları çelik konstrüksiyon sağlanarak kapatılıyor. Oldukça geniş mekanlar olan halı sahaların çatısının çelik konstrüksiyonla kapatılması işlemi diğer mekanlara göre daha kolay ve kısa sürede tamamlanabiliyor. Çelik konstrüksiyon işlemi halı sahaların ölçümleri yapılarak sahanın çevresini tamamen kaplayacak şekilde planlanıyor. Kapalı halı sahalar için bu işlem on beş gün gibi kısa sürede tamamlanabiliyor.

Halı saha çelik konstrüksiyon yapılmadan önce projenin ciddi bir şekilde bilgisayar ortamında çizilmesi sağlanıyor. Çizilen proje çerçevesinde ölçüler belirlendikten sonra kullanılacak malzeme belirleniyor ve en son işe başlanıyor. Kullanılan malzemenin dayanıklı olması ve montaj işlemlerinin dikkatli ve güvenli bir şekilde yapılması yapılan işin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Halı saha çelik konstrüksiyon işleminde fiyatlar mekânın durumuna göre farklılık gösterebiliyor. Açık halı sahaların çelik konstrüksiyon işlemleriyle kapalı halı sahanın konstrüksiyon işlemleri arasında fiyat açısından ciddi bir fark olabiliyor. Bu çerçevede halı saha çelik konstrüksiyon yapımını sağlayan firmalar müşteriyle iletişime geçerek bilgileri aldıktan sonra net bir fiyat değerlendirmesi de yapabiliyorlar.

Çelik konstrüksiyon işleminde kullanılacak olan çelik malzemenin de boyutu ve ölçüleri fiyatın belirlenmesinde rol oynuyor. Malzemenin belirlenmesi iş gücü maliyeti gibi faktörler yapım maliyetini artırırken firmalar farklı avantajlar sağlayarak daha uygun fiyatlar verebiliyorlar. Ayrıca ticari amaçlı kullanılan halı sahaların hemen her işlemi firmalar tarafından yapılıp müşteriye teslim ediliyor.

Top