İZOCAM ÇATI ŞİLTESİ

İZOCAM ÇATI ŞİLTESİ

İZOCAM ÇATI ŞİLTESİ

İzocam markasıyla özdeşleşmiş olan çatı şiltesi birçok kişinin ısı yalıtımı için tercih etmiş olduğu bir üründür. Bu ürün suyla hiçbir şekilde temas etmemelidir aksi durumda suyu tamamen emer ve bu da ısı yalıtımı özelliğinin kaybolmasına yol açar. Oldukça yumuşak olan İzocam çatı şiltesi genel olarak üzerine yük gelmeyen yerlerde kullanılmaktadır. Genel olarak da çatı aralarında kullanıldığı gözükmektedir. İzocam çatı şiltesi kullananların dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi çatı şiltesinin üzeri naylon ve buna benzer ürünlerle örtülmemeli, alüminyum folyo kaplı şilteyse de folyolu yüz sıcağa bakacak şekilde serilmelidir.

İzocam çatı şiltesinin birçok avantajı da bulunmaktadır. Oldukça hafif yapılı olduğu için ürünün çatı katına taşınması oldukça kolay olacaktır. Dayanıklı bir yapısı olduğu için de İzocam çatı şiltesi uygulanırken herhangi bir yırtılma ve fire verme gibi durumlarla karşılaşılmaz. Ateş almaması ve çevreye zarar vermemesi gibi birçok unsurları da diğer avantajları olarak sayabiliriz. Yani bakıldığı vakit İzocam çatı şiltesi ısı yalıtımı için oldukça avantajlı bir alternatif konumundadır.

Bunun yanı sıra fiyat olarak da incelendiği vakit İzocam çatı şiltesi oldukça uygun maliyetle alınabilmektedir. Uzun ömürlü bir ürün olduğunu düşündüğümüz vakit de tam bir fiyat performans ürünüdür. Tüm bunlar bir araya geldiğinde İzocam çatı şiltesine olan talep de gün geçtikçe artmaktadır. Bu sebeple özellikle boşta kalan çatı katları için tercih edilir ve böylece özellikle kış aylarında soğuktan dolayı sıkıntı yaşayan kişiler için oldukça avantajlı bir alternatiftir.

İzocam çatı şiltesinin 3 farklı türü bulunmaktadır. Fakat bu türler arasında çok büyük bir fark olduğunu düşünmeyin genel özellikleri bakımından yukarıda saydığımız tüm her şey bu 3 tür için de geçerlilik göstermektedir. Tek fark yoğunluktur. Türlerden biri çatı şiltesi tip300 18kg/m³, ikinci olarak tip350 14kg/m³ ve son olarak da tip400 11kg/m³'tür. Siz de bu çevre dostu olan ve yangına karşı oldukça dayanıklı olan İzocam çatı şiltesini alıp çatınıza döşeyerek ısı yalıtımını oldukça uygun bir fiyata halledebilirsiniz.

Top