KALİTELİ KEMER ÇATI

KALİTELİ KEMER ÇATI

KALİTELİ KEMER ÇATI

Yaşam alanlarımızın mimarisi ve dizaynı çok önemlidir. Yaşam alanı sadece inanların evi değildir çalıştığı ortam, fabrika, belki bir ofis, belki bir sera da olabilir. Bu yüzden ev ve işlerimizin kaliteli ve güvenli malzemeden yapılması gerekir. Özellikle çat sistemleri çok önemlidir.  Çatı sistemleri ev ve iş yerlerinin yapısına farklılık gösterir.  Alanın genişliği, kullanılacak malzeme, uygulanacak alan önemlidir. Günümüzde birçok çatı sistemi bulunuyor. Bu çatıları genellikle iş yerleri ve fabrikalarda kullanılıyor.  Son zamanlar en çok kullanılan ve oldukça pratik olan kemer çatı herkes tarafından tercih ediliyor.

 

Kemer Çatı Sistemi Nesir?

Kemer çatı sistemi son zamanlarda en çok tercih edilen çatı sistemlerinden bir tanesidir. Uygun fiyatlı ve pratik uygulanması ile müşteriler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Kullanımı kolaydır. Çelik kemer sistemi, tonoz yapısının özel bir materyal ile kaplanarak elde edilmesi sonucunda kemerli çatı sistemi ortaya çıkar.  Büyük ve geniş alanlarda kullanılması gereken bölgenin, rahat ve kullanışlı olması için kemer çatı sistemi kullanılıyor. Oldukça rahat ve ferah ortam sağlamak isteyenlerin kullanması gereken bir çatı sistemidir.

 

Kemerli Çatı Sisteminin Avantajları

Elips veya oval olarak kullanılan bir çatıdır. Görüntü açısından çok kibardır. Uygulanacak alanda, kiriş veya destek duvarı olmasına gerek kalmıyor. Bu yüzden maliyeti az ve çok kullanışlıdır.  Kemerli çatı sistemleri çok dayanıklı malzemelerden yapılmaktadır. Paslanmaz ve su geçirmezler. Kemerli çatı sistemi son zamanlardaki teknolojik ilerlemeler ile oldukça çabuk uygulanıyor. Birçok alanda insanların imdadına yetişiyor. Kemerli çarı sistemleri, içinde duvar veya direk olmadığı için, içinde alan kaybetmiyor. Alan ve kullanımı bakımdan oldukça ideal bir çatı sistemidir.

 

Kemerli Çatı Sisteminin Yaygın Olarak Kullanıldığı Yerler

Ülkemizde birçok alanda kemerli çatı sistemi kullanılmaktadır. Hem maliyeti hem görselliği hem dayanıklılığı ile insanlar tarafından çok fazla tercih ediliyor. Kemerli çatı sistemlerinin genellikle kullanıldığı alanlar şu şekildedir.

Fuar alanları gibi kapalı olası gereken yerlere pratik olarak hemen kurulabiliyor. Havaalanları, otogar ve otoparklarda çok fazla tercih ediliyor. Kemerli çatı sistemi kurularak, maliyeti düşük ve yer kaplamayan alanlar sağlanıyor. Depolar için en çok kullanılan çatı sistemidir. Fabrika ve imalathanelerde çok sık tercih ediliyor. Tarımsal gıdaların saklanması gereken alanlarda Kemerli çatı sistemi yaygın olarak kullanılıyor. Hayvan barınakları veya ahırlarda bu çatı sistemi en idealidir. Hem geniş bir alan sağlamış olur hem de düşük bütçelidir. Organize Sanayi bölgelerinde Kemerli çatı sistemlerinin en çok kullanıldığı alanlardır. Hatta daha başka çatı sistemlerini görmek mümkün olmayabilir. Endüstriyel fabrikalarda da bu sistem kullanılmaktadır. Spor tesislerinin de sıkça kullandığı kemerli çatı sistemidir.

 

 

Dayanıklı Kemerli Çatı Sistemleri

Bir çatı seçiminde malzemesi son derece önemlidir. Kemerli çatılarda da bu detay büyük bir önem taşımaktadır. Paslanmaz şekilde tasarlanan çatılar uzun yıllar kullanılabilirlik imkanı sunuyor ve insanların sürekli olarak bu çatıları yenilemesini gerektirmiyor.

Top