KEMERLİ ÇATI

KEMERLİ ÇATI

KEMERLİ ÇATI

Ülkemizde ve tüm dünyada geniş depolama alanları her zaman gerekli olmuştur. Birçok alanda ihtiyaç duyulan geniş ve kolonsuz yapılar hangar, fabrika, çiftlik gibi kapalı alanların daha kullanışlı hale gelmesi için gereklidir. Kemerli çelik çatı adı verilen ürün bir yapı türüdür ve Bursa’da işinin ehli bir firma Roof Çelik Çatı tarafından üretimi yapılmaktadır.

Kolonsuz geniş alanlara duyulan ihtiyacı en doğru şekilde çözümleyen kemerli çelik çatı sistemiyle, mekânı sadece çatı olarak korumak yerine bütünüyle korunaklı bir yapı hale getirir. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yeni nesil çatı sistemiyle ülkemiz ekonomisine katkı sağlayan Roof Çelik Özellikle hangar, depo, fabrika ve tarıma dayalı sektörlerde ihtiyaç duyulan alanları oluştururken kullanılır. Bu alanların oluşması sırasında harcanması gereken iş yükü ve maliyeti en aza indirmesi sebebi ile oldukça tercih edilir. 

Kemerli ve oval bir yapıda olan alanların büyük bir çoğunluğunda herhangi bir kiriş veya blok kullanılmamaktadır. Ağır temellere harcanan paralar gereksiz ağır betonarme ve çelik yapılar yatırımcıya çok fazla maddi yük getirir. Kemerli çelik çatı sistemi ile oluşturulan alanlarda ise herhangi bir kayıp yaşanmaz.

KEMERLİ ÇELİK ÇATI KULLANMANIN AVANTAJLARI

Çiftlik ve barınaklar için uygun yarım daire şekli sayesinde tercih edilir. Tam bir yarım daire şeklindedir ve yapı alanı olarak kullanıma uygundur.

Kemerli çelik çatı hangar ve depo alanlarında kullanılmaya başlanmıştır. Sağlam malzeme kullanılması ile beraber en hızlı şekilde imal edilen çatıların öncüsü olmuştur. Hızlı imal edilen diğer çatıların aksine kemerli çatılar, oldukça sağlam yapıdadır. Kullanılan malzeme uzun ömürlü ve oldukça kullanışlıdır.

Tarımsal alanlarda uzun süre depolanması gereken ürünlerin saklanmasında kemerli çatı devreye girer. Korunaklı yapısı ve mevsimlere uygun hale getirilebilen malzemesi ile tarım ürünlerinin sıkıntısız nakliye aşamasına gelmesine yardımcı olacaktır. 

Aynı zamanda kemerli çelik çatılar;

Uzun süre bakım ve onarım masrafı gerektirmez.
Pratik yapısı ile kolayca sökülüp, kullanılması gereken başka bir alana nakliyesi sağlanabilir.
Kolay bir şekilde ısı yalıtımı sağlanabilir. Bu özelliği sayesinde her türlü ürünün depolanması için elverişli yapıdadır. 
Alan belirlendikten sonra Roof Çelik Kemerli Çatı 1 ay içinde monte edilerek kullanıma hazır hale gelecektir. 

Top