PASLANMAZ ÇELİK ÖZELLİKLERİ

PASLANMAZ ÇELİK ÖZELLİKLERİ

PASLANMAZ ÇELİK ÖZELLİKLERİ

PASLANMAZ ÇELİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
Paslanmaz çelik
özellik bakımından oldukça kullanışlı bir yapı malzemesidir. Paslanmaz çelik özellikleri çeliğin yapı malzemesi olarak kullanılmasını kolaylaştırmış ve yapı malzemesinin daha hafif olarak kullanım alanlarının artmasına olanak vermiştir. Hafif yapı malzemeleri özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih edilen yapı malzemesi olarak yerini alırken, hafif yapı malzemeleri arasından en çok tercih edilen yapı malzemesi türü çelik çatıdır. Çatının paslanmaz özellikte olması ve uzun süre kullanılacak yapıda olması önem arz ederken paslanmayan çelik çatıya çözümü, ROOF Çelik Çatı paslanmaz çelik kullanarak getirdi.

Paslanmaz Çelik Detayları
303 Kalite Paslanmaz Çelik: 303 kalite paslanmaz çeliğin özelliği iyi işlenebilir olmasıdır. Yapı olarak 304 kalite paslanmaz çeliğe benzer.

304 Kalite Paslanmaz Çelik:  304 kalite paslanmaz çelik, 18-10 veya 18-8 çeliği olarak bilinmektedir. En kaliteli çelik türüdür.

304L Kalite Paslanmaz Çelik: 304L kalite paslanmaz çelik, özellik olarak 304 paslanmaz çeliğe benzer. Çok az karbon içerdiği için oldukça elastik yapıdadır.

316 Kalite Paslanmaz Çelik: 304 paslanmaz çeliğin çok daha fazla dayanıklı halidir. En çok yapı malzemesi olarak tercih edilen paslanmaz çelik türüdür.

316L Kalite Paslanmaz Çelik: 316 paslanmaz çeliğin daha az karbon içeren türüdür. En az onun 316 kadar kullanıma elverişlidir.

316 Ti Kalite Paslanmaz Çelik: 316 Ti kalite paslanmaz çelik, 316 kalite paslanmaz çeliğin titanyum içeren versyonudur. Dayanımını oldukça fazladır.

420 Kalite Paslanmaz Çelik: Isıl işlem uygulanabilen tek paslanmaz çelik türüdür. 420 Kalite paslanmaz çeliklerin yüzeyleri, ısıl işlem uygulandıktan sonra yüksek sertliklere ulaştırılabilirler. 

431 Kalite Paslanmaz Çelik: 431 kalite paslanmaz çeliği 420 kalite paslanmaz çeliğin bir üst modelidir. Korozyona dayanımı bütün çeliklerden çok daha fazladır. Cins özelliğinden dolayı daha yüksek yüzey sertliklerine ulaştırılabilir yapıdadır. 

430 Kalite Paslanmaz Çelik: Bu kalitedeki paslanmazlar, genellikle daha kolay ortamlarda kullanılır. Sert ve yüksek aşındırıcı özelliğe sahip korozif ortamlara uygun değildir. Daha güzel ve estetik bir görünüm için daha sıklıkla kullanılırlar.

430F Kalite Paslanmaz Çelik: 430F kalite paslanmaz çelik, çok zorlu olmayan koşullarda tercih edilen bir çelik cinsidir. Bu çeliğin rahat işlenebilmesi, bu çeliğin en önemli özelliğidir. 

 

Top