ROOF ÇELİK ÇATI KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

ROOF ÇELİK ÇATI KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

ROOF ÇELİK ÇATI KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Doğal afetlerin sık sık yaşandığı, özellikle deprem gibi bir afetin devamlı tehdit ettiği Türkiye gibi bir ülkede yapı malzemesi olarak daha hafif ürünler kullanmak gerekir. Son zamanlarda yurt dışında sıklıkla kullanılan ama Türkiye de çok bilinmeyen bir yapı malzemesi olan çelik malzeme, Türk yapı sektörü piyasasına Roof Çelik Çatı Sistemleri ile girmeye hazırlanıyor. Yapı malzemesi olarak özellikle hafif ve pratik olmasından dolayı tercih edilen çelik malzemeler, çelik çatı kullanımının önemini arttırırken aynı zamanda pratikliği ve maddi yönden uygunluğu ile sıklıkla tercih edilen bir ürün olma yolunda hızla ilerliyor. 

ÇELİK NEDİR? 

%3 den bile az oranda karbon içeren, demir karbon karışımıdır. Karbonun az olması daha yumuşak ve daha şekillenebilir bir yapıda olmasına yardım ederken aynı zamanda çelik malzemenin hafif olmasını sağlamıştır. Çelik malzeme üzerinde ilk denemeler ve çelik kullanımı için ilk adımlar 18 ve 20. Yüzyıl arasında atılmıştır. Hafif yapısı ve kolay taşınabilir olması ile çelik malzemeler nakliye ve kurulum kolaylığı sağlarken, doğa olaylarına ve doğal afetlere karşı korunaklı yapısı ile çelik çatının kullanım alanlarını artırır. 

ÇELİK ÇATI KULLANIM ALANLARI 

Roof çelik çatı pratikliği ve güvenli yapısı ile aklınıza gelebilecek birçok yapının inşasında kolaylıkla kullanılabilir. Çelik çatı, dayanıklı yapısı, kırk metreye kadar direk kullanmayı gerektirmeyen geniş depolama alan ve imkanları, maliyetinin düşük olması ve uzun süre bakım gerektirmeyen yapısı ile özellikle iş hayatınızda kullanacağınız alanlar için çözüm olacaktır. Çelik çatı kullanım alanları fazla olmasının yanı sıra hafifliği ile yük yapmayacağı ve ısı yalıtım sistemleri ile kolaylıkla ısı yalıtımı sağlanabileceği için Roof Çelik Çatı Sistemleri gibi işinin ehli firmalar tarafından profesyonelliği artarak devam edecek olan bir yapı malzemesidir. Çelik çatı kullanım alanlarını sıralamak gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz; 

- İnşaat sektöründe oluşturulan şantiyeler 
- Ziraat sektöründe hazırlanan çiftlik, hangar ve ahırlar 
- Köy ortamının koşullarına uygun yapılar
- Her türlü sanayi ve endüstri sektörün
- Belediye ile ilgili yapılacak şantiye ve benzeri binalar
- Otopark, otogar, havaalanı, depolama ve ahır gibi özel kullanım alanları
- Nakliye sektöründe gerekli olan yapılarda Roof Çelik Çatı kolaylıkla kullanılabilir.

Top