SANDVİÇ PANEL ÇATI

SANDVİÇ PANEL ÇATI

SANDVİÇ PANEL ÇATI

Sandviç paneller ismini sandviçe benzerliğinden almaktadır. Çatı kaplama için tercih edilen bu modeller alüminyum levha üzerine poliüretan malzeme sıkılarak oluşturulmaktadır.

Sandviç panel çatılar oldukça dayanıklı ve kullanışlı yapılardır. Kalınlığı isteğe bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu çatılar her hava şartına uyum sağlayabildiği için sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle karı taşıyabilecek dayanıklılıkta yapıldığından kullanıcıya her daim güven vermektedir. Ayrıca kötü hava şartlarında yalıtım konusunda da avantaj sağlayacağından farklı kullanım alanlarına da uyumlu olacaktır.

Uzun ömürlü modeller olduklarından sandviç panel çatılar bakım ve tamir gerektirmeden düşük bütçeler ile yapılabildiğinden kaliteli olmasına karşın ekonomik bir çatıdır. Bu çatıların kalınlıkları ve kullanılan malzemeler dayanıklılığını değiştirmektedir. İç dolgu malzemeleri ve dış kalınlıkları taşınacak yük kapasitesine göre belirlenmelidir.

Sandviç panel çatılar genellikle hayvan barınakları ve tarım yapılacak yerlerde, endüstriyel tesislerde ve ticari alanlarda tercih edilmektedir. Özellikle hayvan barınaklarının tüm iklim şartlarına elverişli olması hayvanların sağlığı için çok önemlidir. Olası bir kar ve fırtına durumlarında yıkılmamalı, her duruma karşı dayanıklı olmalıdır.

Sandviç panel çatıları istenilen renkte boyanabilmekte ve tercihe göre kullanım sağlayabilmektedir. Hızlı ve pratik kurumları ile vakit kaybettirmeden bu çatılara ulaşmak mümkündür. Çatının kullanılacağı alana göre yalıtım malzemesi planlanarak amaca uygun bir şekilde monte edilebilmektedir.

Sandviç panel çatıların belirli bir ölçüye uygun yapılması gerekir. Bu panellerin eni en az 1 metre olmalıdır. Daha küçük şekilde olamaz. Ancak kalınlıkları değişkenlik gösterebilir.

 

Top