TRAPEZ ÇATI NEDİR?

TRAPEZ ÇATI NEDİR?

TRAPEZ ÇATI NEDİR?

Trapez sac çatı yapıları farklı iklim koşullarından etkilenmeyip uzun yıllar kullanılabilen yapılardır. Malzeme olarak alüminyum ve galvaniz olarak üretilebilmektedirler. İstenilen yere uygun eğilme gösterilerek monte edilebildiğinden çok yönlü kullanım sağlamaktadır.

İstenilen renkte ve kalınlıkta kullanılabilen trapez çatılar kolay taşınabilir yapılardır. Evlerinizin ve binalarınızın görünümünü değiştiren trapez çatılar oldukça pratiktir. Özellikle trapez çatı levhaları uygulanacak yere özel ölçülerde üretilmektedir. Kalınlıkları 0.50 mm ile 1.20 mm arasında değişkenlik gösterir. Levhaların uzunluğu ise 1000 mm ile 13.500 mm arasındaki kalınlıklarda üretilebilmektedir.

Trapez çatılarda poliüretan malzemesi kullanılması ile birlikte ısı ve ses yalıtımı da sağlanmaktadır. Böylelikle kullanılan alanda tasarruf sağlanmış olur. Yalıtım konusu özellikle evler için çok gerekli bir konudur. Trapez çatı sayesinde yalıtımın sağlanması ile birlikte yaz kış kullanım kolaylığı olacaktır. Ayrıca trapez çatıları kışın yaşanacak kar olaylarına ve rüzgâra karşı da oldukça dayanıklı yapılardır.

Trapez çatılar konutlarda kullanımının dışında sosyal tesislerinde, stadyumlarda, alışveriş merkezlerinde, depolarda ve hava alanlarında sıkça kullanılan bir çatı çeşididir. Bu çatı çeşidinin en büyük avantajı ısı, ses ve yangın gibi yalıtımların sağlanıyor olmasıdır. Farklı renklerde ve ebatlarda yapılabilmesi de büyük avantajdır. Kişinin tercihine bırakılmıştır. Trapez çatılar nem ve buhar dengesini sağlayarak çatınızın nefes almasını da sağlamaktadır. Ayrıca trapez çatılar bulunduğu ortama estetik bir görünüm de kazandırdığından insanların ilgisini çekmektedir.

Top