Blog

Çatı ısı yalıtımı, çatıda oluşacak olan ısı kaybının önüne geçmek için yapılan yalıtımdır. Çatı yalıtım malzemeleri..

Read more

Çelik çatı, pratik kurulumu ve kaliteli malzemesiyle günümüzde oldukça yaygın kullanılan bir çatı çeşididir. D..

Read more

Çelik konstrüksiyon yapılar, yeni nesil pratik, dayanıklı ve kaliteli yapılardır. Hafif çelik yapılar ise çok katlı üretime olana..

Read more

Titanyum çinko aslında bir çatı kaplama malzemesidir. Dışarıdan bir deformasyona maruz kalmadığı sürece uzun ömür kullanışlıdır. ..

Read more

Çelik çatılar yaşamımızın her anında karşımıza çıkan yeni nesil çatı sistemleridir. Çelik çatının kaliteli olması uzun..

Read more

Çatı seçimi yaparken dış görüntüsünün haricinde kullanışlı olup olmayacağı da önemli bir konudur. Bu sebeple ç..

Read more

Çatı bir evin olmazsa olmazıdır. Çatı yapımında kullanılan birçok farklı malzeme vardır. Bu malzemelerin seçimi çatınızın uzu..

Read more

Bir çatı yapmadan önce tüm detayları ile planlamasını yapmalı ve çizmelisiniz. Çatı çizilirken ölçüler ve..

Read more

Çatı binanın en üst kısmında yer alan yağmur, kar ve dolu gibi iklim şartlarından binayı koruyan, yağış yüklerini taşıyabilecek şekilde tasarla..

Read more

Çatı bir evin ya da kurulacak olan alanın en üst planını oluşturduğundan dolayı kaliteli olması ve yük hesabı yapılarak işe başlanması gerekir...

Read more

Çelikten farklı şekillerde yararlanılabilmektedir. Sadece çelik çatı olarak uygulanabileceği gibi çelik fabrika binaları da inşaa ed..

Read more

Kenetli sistem uzun ömürlü, estetik ve garantili bir kaplama sistemidir. Bu işlemle birlikte yapılan kaplama sisteminin geçirimsizliği sağ..

Read more

Skylight çatı sistemleri gün ışığından olabildiğince fazla verim alınabilmesi için kullanılan bir sistemdir. Özellikle yüksek tavan..

Read more

Çatı yalıtımı ortamın ısısının korunmasını sağlar. Binalarına yapılacak olan yalıtım dışında çatıya yalıtım yaptırmak olası yağmur ve kar durumlar..

Read more

Ahırlar hayvancılık ile uğraşan kişilerin sıkça vakit geçirdiği yerlerdir. Ahır çatısı ise hayvanlar için önemli bir yere sahip..

Read more

Trapez sac çatı yapıları farklı iklim koşullarından etkilenmeyip uzun yıllar kullanılabilen yapılardır. Malzeme olarak alüminyum ve galvaniz olarak ..

Read more

Şıngıl çatı, bir çatı kaplama malzemesidir. Esnek ve alt yüzeyi kendinden yapışkanlı olan bu malzeme birçok model ve renk seçen..

Read more

Sandviç paneller ismini sandviçe benzerliğinden almaktadır. Çatı kaplama için tercih edilen bu modeller alüminyum levha üz..

Read more

Pazar yerleri kapalı ya da açık şekilde her semtte karşımıza çıkmaktadır. Genellikle bir otopark ya da boş bir alana kurulan pazar yerlerinin &cce..

Read more

Çelik konstrüksiyon çatılar diğer çatı modellerine göre daha dayanıklı ve sağlam yapılardır. Bu dayanıklılıklarının yanı sıra &cc..

Read more

Çelik çatılar, farklı şekillere girebilen ve istenilen ölçüye göre yapılabildiğinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. &C..

Read more

Çelik çatılar, diğer çatı türlerine göre daha hafif yapılar olduklarından dolayı günümüzde sıklıkla tercih edilmek..

Read more

Çelik çatı, doğal afetlerde meydana gelecek sorunlar ile baş etmek için çatı sistemlerinde yapılacak en iyi çözümle..

Read more

Deprem gibi doğal afetlerin hayatımızı ne denli etkilediğini uzun yıllardır görmekteyiz. Deprem anında güvende olabilmek için kullandığımız t&u..

Read more

Cam çatılar ışık alabilen ve gökyüzünü seyredebileceğiniz yapılardır. Cam çatılar genellikle açılır kapanır olarak yapı..

Read more

Yaşam alanlarının daha güvenilir olabilmesi için farklı modellerde birçok çatı çeşitleri mevcuttur. Çelik konstrüks..

Read more

Çelik çatılar geniş kullanım alanları ve pratik kurumları ile çok tercih edilen bir çatı modelidir. Yaz kış kullanılabilme özel..

Read more

Spor salonları, özel kamu kurumlarının haricinde okullarda ve belediyelerin spor tesislerinde de kullanılmaktadır.  Spor salonları genellikle ç..

Read more

Halı sahalar ülkemizde yaz ve kış hemen her mevsimde yoğun olarak kullanılıyor. Halı sahalar özellikle kış mevsiminin sert geçtiği coğrafi b&ou..

Read more

Günümüzde birçok yapıda asma kat kullanılıyor. Asma katlar genellikle mağaza, düğün salonu, AVM tarzı işletmelerde sıkça ..

Read more

Çatı izolasyonlarında en çok kullanılan yalıtım malzemelerinden biri olan yalıtım köpükleri genellikle çatı aralarında oluşan boş..

Read more

Sanayi çatıları çelik konstrüksiyonla yapılan ve doğal afetlerde can ve mal kaybını güvence altına alan sağlam yapılı çatılardır...

Read more

Çatı üzeri izolasyon binanın çatının alt kısmında kalan bütün alanlarında oluşan ısı kaybını önlemek ve bu çerçe..

Read more

Binaların ısılarının muhafaza edilmesi en iyi şekilde çatı yalıtımı yapılarak gerçekleşebiliyor. Dış etkenlere en çok maruz kalan böl&..

Read more

Kiremit altı ısı yalıtımı genellikle kiremitle kaplı olan çatıların uzun ömürlü olması, ısı kaybının yaşanmaması, yağışlı havalarda herhan..

Read more

İnşaat sektöründe zaman geçtikçe artan maliyetler kişileri daha ekonomik ama bir oranda da kaliteli iş alımına sevk ediyor. Bu çe..

Read more

Çatı iskeleti binayı koruyan kiremitlerin üzerine dizilmesini sağlayan ayrıca baca gibi unsurların üzerinde konumlandığı bir alandır. Yapılacak..

Read more

Tonoz çatılarda kemerlerin birleştirilmesiyle koridor şekli oluşturulur. Bu sayede farklı şekiller oluşturularak çatı yapımı tamamlanabilir. Yapım..

Read more

Ev yapımında çatı şekilleri proje aşamasında belirlenerek yapılıyor. Ülkemizde en fazla tercih edilen çatı şekillerinden olan kırma ça..

Read more

Kil toprağının pişirilmesiyle elde edilen yapı malzemesi olan kiremitler günümüzde hemen hemen bütün binaların çatısında kullanı..

Read more

Binaların proje aşamasından planlanmak üzere birçok ev sahibi yapılan binanın hangi tür çatı yapılması gerektiği konusunda karar vermeye..

Read more

Binaların en önemli parçalarından biri olan çatılar aldıkları şekillere ve kullanıldıkları malzemeye göre farklı şekilde isimlendiriliyo..

Read more

Çatı yapımları genel olarak binaların ana iskelet inşaatı yapıldıktan sonra planlanır. Ancak kâğıt üzerinde proje aşamasında çatının na..

Read more

Çatı yalıtımı binaların veya dairelerin ısı kaybının önlenmesi ve ayrıca su sızıntısı, akma, kokma gibi durumların önüne geçilebilm..

Read more

Çatı yapımı yeni yapılan binaların tamamlanması, eski binaların restore edilmesi veya yenilenmesi gibi durumlarda ortaya çıkıyor. Binanın şekline ..

Read more

Yaşanılan binalarda ve diğer konutlarda çatı kaynaklı ısı kaybı oldukça fazla olabiliyor. Bu ısı kaybı çatılarda yalıtım malzemesi kullanıl..

Read more

İzolasyon, ısı enerjisini koruma, ısınma ve soğutma işlemlerinden tasarruf edilmesi amacıyla yapılan yalıtımdır. İzolasyon, yükselen yakıt fiyatlarına bağl..

Read more

Bir yapının en üst bölümünü oluşturan, hava şartlarından koruyan yapıya çatı denir. Şekillerine göre; Testere çatı, ..

Read more

Ahşap çatı, maliyeti uygun olduğu için tercih edilen çatılardan birisidir. Bu çatı tipinde ilk olarak çatının metrekaresi hes..

Read more

Ahşap çatı ekonomik olduğundan dolayı yaygın olarak kullanılan bir çatı türüdür. Düz çatı en basit ahşap çatı mo..

Read more

Çatı, bir binanın en üst kısmında bulunan, binayı tüm hava şartlarından koruyan bir yapıdır. Binanın bulunduğu coğrafi konum ve binanın mimaris..

Read more

Bir binanın en üst bölümünde bulunan bütün hava şartlarına karşı koruma sağlayan yapıya çatı denir. Birçok ça..

Read more

Çatı, bir yapının en üst kısmında yer alan yapıyı atmosferik etkilere karşı koruyan(yağmur, kar, güneş, dolu gibi), yağış yüklerini taşıya..

Read more

 Yapılan yapının en üst bölümünü her türlü hava koşullarından koruyan yapıya çatı denir. Çatı, yapının han..

Read more

CC Holding iştiraki olan Roof Çelik Çatı Firması birçok alanda büyük projelere imza atmaya devam ediyor. Bu anlaşmalara bir yenis..

Read more

Çatı malzemeleri günümüzde klasik görüntülerinden sıyrılıp yeni modelleriyle karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi de ..

Read more

Çelik çatı birçok avantajından ötürü talebi gün geçtikçe artan bir modeldir. Bu avantajlardan en öne..

Read more

Hafif çelik fiyatları hakkında net bir rakam vermek yanıltıcı olabilir. Çünkü hafif çelikte kullanılan malzemelerin türü..

Read more

Yapıyı rüzgâr, kar, yağmur ve dolu gibi dış etkenlerden koruyan oluşuma çatı denilmektedir. Birçok çatı çeşidi vardır. Ge..

Read more

İzocam markasıyla özdeşleşmiş olan çatı şiltesi birçok kişinin ısı yalıtımı için tercih etmiş olduğu bir üründür. Bu &u..

Read more

Çatı sac kaplaması kişilerin kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. En yaygın şekilde kullanılanları galvaniz sac, trapez sac modeller..

Read more

Çatı oluklarının çok sayıda çeşidi mevcuttur. Alüminyum, plastik, bakır, galvaniz… Hangi çeşidi tercih etmeniz bulunduğu..

Read more

Çatı merdivenleri daha kolay iş yapmamızı sağlayan bir araçtır. Eski modellerin aksine artık daha kolay bir şekilde taşınabilir, saklanabilir ve k..

Read more

Mimari yapıların projelerinde çatı eğiminden bahsedilirken genellikle %10 eğim, %5 eğim, %45 eğim gibi ifadeler kullanılır. Peki çatı eğimi neyi i..

Read more

Sac çatı birçok avantajı ve dezavantajı elinde bulunduran bir çatı çeşididir. En büyük avantajının fiyat olduğu söyle..

Read more

Kemerli çelik yapılar yani kemerli çelik çatılar son yıllarda kullanımı artarak devam etmektedir. Bu tarzda yapılan çatı sistemi pra..

Read more

Son yıllarda hayvancılığa verilen önemin daha çok artması ile büyükbaş hayvan barınakları da önemini artırmış vaziyettedir. Hayvan ba..

Read more

Bilindiği üzere ülkemiz maalesef deprem bölgesinde. Bu sebeple çelik konstrüksiyon evlerin önemi oldukça büyük...

Read more

     Çelik çatı sunduğu birçok kolaylık ile günümüzün en çok tercih edilen çatı modellerin..

Read more

Çelik konstrüksiyon yapılar arasında en sık kullanılanlardan bir tanesi de depolardır. Depolar uzun yıllardır kullanılır ve son yıllarda önemi ..

Read more

Çelik konstrüksiyon; Bursa’da tasarımda esneklik sağlayan, modern ya da geleneksel her türlü yapıya uygun inşa edilebilen, birbirind..

Read more

   Çelik çatı yapımı özen ve teknik bilgi gerektiren bir iştir. Çelik çatı yapımı için bazı aşamalar bulunmakt..

Read more

Çatı ve cephe sistemleri bir yapının yapım aşamasında en çok önem verilmesi gereken yapıları arasında yer almaktadır. Bu sistemler birç..

Read more

Çatı sistemleri çatıyı oluşturan tüm malzeme katmanlarına denilmektedir. Birden çok çatı sistemi bulunduğu için hangisin..

Read more

Çelik konstrüksiyon villalar son yıllarda oldukça çok tercih edilen yapı tekniklerinden biridir. Çelik konstrüksiyon villa..

Read more

Çelik konstrüksiyondan yapılan çelik hangarlar yatay olarak inşa edilir ve çeşitli boyutlarda yapılabilir. Kişinin istek ve ihtiya&cce..

Read more

Çatı modelleri denince zihinde birçok resim canlanıyor. Kimi uzun zamandır kullanmadığı çatı katı için, kimi ise yeni yaptıracağı ev..

Read more

  Çelik konstrüksiyon yapılar son yıllarda talepleri artarak devam etmektedir. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle Avrupa&..

Read more

Çatı kaplama binaların yağmurdan, fırtınadan ve diğer dış etkenlerden korunması ve ısı yalıtımının yapılması için oldukça önemlidir. &..

Read more

    Çelik çatılar, gelişen teknolojilerin de sayesiyle inşaat sektöründe oldukça sık kullanılmaya başlanmış bir yapı mo..

Read more

Çelik konstrüksiyon yapıların ömrü hakkında çeşitli kesimlerden farklı görüşler mevcuttur. Daha doğrusu sektörde bil..

Read more

  Çelik yapılar son yıllarda ülkemizde de görülmeye başlayan oldukça basit ama kullanışlı yapılardır. Çeliğin geri d&ou..

Read more

   Çatı malzemeleri yapıda kullanılacak olan sisteme göre farklılık gösterecektir. Fakat hangi sistem seçilirse seçilsi..

Read more

Açık besi çiftlik kurulumuna ilk başlarda biraz şüpheyle karşılanmaktaydı. Fakat uygulamalar başladıkça kişiler gördü ki kap..

Read more

Çelik çatı, genellikle büyük yapıların ve binaların yapımında tercih ediliyor olan, diğer çatı türlerine oranla daha gü..

Read more

Çelik çatılar son yılların en büyük ve iyi teknoloji sistemleri kullanılarak ortaya çıkarılmış, oldukça sağlam ve muadille..

Read more

Çelik çatı sistemlerinin yapılış amaçlarının en başında güvenli bir yapıya sahip olması gelir.  Çelik çatı sistemle..

Read more

Bina ve yapıların iklim şartlarına daha dayanıklı olması için kullanılan onlarca çatı tipi vardır. Bu çatı tipleri arasında ise birka&ccedi..

Read more

Çelik ürünü, dört bin yıldan bu yana yani neredeyse Demir Çağından itibaren kullanılıyor olan, 18. Yüzyıl sonları itibarı..

Read more

Kenet çatı sistemleri kaplama malzemeleri galvaniz sac, alüminyum, bakır ve titanyum çinko türündeki tüm metal kaplama malzeme..

Read more

Kemerli olarak yapılan çatı sistemi fazlasıyla pratik ve de ekonomik bir sistem niteliğinde olup pek çok alanda kullanım için uygundur. Yen..

Read more

Taşıyıcı sistemlerin çelik malzemesinden oluşturulduğu yapılara çelik yapı denilir. Çelik yapılar, çelik malzemesini yüksek day..

Read more

Son yıllarda inşaat alanında yaşanan gelişmeler beraberinde pek çok avantaj da getirmeye başladı. Bunlardan biri olan çelik konstrüksiyon evl..

Read more

  Pek çok farklı amaç için kullanılabilen hangar alanları havaalanları şantiyeler, depolar, özel amaca sahip büyük a..

Read more

  Çatı yapımı en az bina yapımında olduğu kadar önemli ve titiz yürütülmesi gereken bir süreçtir. Bu iş ne kadar ..

Read more

  Çatı ve cephe sistemleri yaşanılan ya da kullanılan ortamların çok daha fazla güvenilir ve yaşanabilir olması için yüks..

Read more

  Yapıların en tepe bölümüne bulunan ve olumsuz tüm hava koşullarına karşı yapıları koruyan kısma çatı denir. Çatı yap..

Read more

  Çatı denildiğinde herkesin aklına bir yapının tüm hava şartlarından korumak amacı ile hazırlanmış yapının en tepe noktası gelir. Bu &ccedi..

Read more

  Binaların ya da genel adları ile yapıların yağmur kar ve fırtına gibi dış etkenlerden korunması ve ısı yalıtımının yapılması için çatı k..

Read more

  Yaşamlarımızı sürdürdüğümüz alanların en önemli özelliklerinden biri de bizi tüm dış etkilerden güvenle k..

Read more

  Son yıllarda farklı hayvanların yetiştirilmesi ya da evcilleştirilmesi büyük önem kazandığından bu alana yönelik olan büy&uum..

Read more

Farklı hava koşullarından dayanıklılığı bakımından binalarımızın korunmasını çatılar sağlar. Değişken ve sert hava koşulları her türden bina ya da y..

Read more

Dünyada ve Türkiye’de doğal yaşamın fazlasıyla tercih edilmeye başlaması ile açık besi çiftlik tarzındaki yapılan büyük ..

Read more

  Çelik Çatı Sistemi Depremde Yıkılırmı? Türkiyenin deprem kuşağında bulunmasından ve fay hareketlerinde de son zamanlarda art&cce..

Read more

Çelik çatının yapılış amaçlarından ilki güvenli oluşudur. Çelik yapının sağladığı güvenlik doğal afetlerde esnek bir yapıy..

Read more

Çelik yapı konstrüksiyonlarındaki çelik yapı elemanların imalatını gerçekleştirebilmek için kullanılan teknik çizimlere ..

Read more

Bina üzerine gelen yağmur, kar, dolu vb sularının birikmeden akmasını temin etmek ve aynı zamanda sıcak, soğuk gibi diğer dış etkenlerden korumak iç..

Read more

Çatı denildiği zaman herkesin aklına bir binayı hava şartlarından korumak amacıyla yapılmış binanın en üst katı gelmektedir. Bu çatının yapım..

Read more

Paslanmaz çeliğin değişik çeşitleri vardır. Örneğin nikel ilave edildiğinde demirin östenitik mikro yapısı istikrarlı hale gelir. Bu kri..

Read more

Çelik çatı, büyük binaların ve iş hanlarının yapımında tercih edilen diğer çatılara göre çok daha güvenli ve &uu..

Read more

Evlerimiz, iş yerlerimiz, fabrikalarımız veya bulunduğumuz yaşam ortamları hepimiz için önemlidir. Herkes kaliteli bir yaşam hak eder. Bu yüzde..

Read more

Cephe kaplama binalarda hem ısı hem de ses geçişini azaltan bir teknik uygulama olarak bilinir. Cephe kaplama yapıldığı binan ısının iletimi sırasındaki ..

Read more

Binaların en üst kısmında yer alan ve olumsuz tüm hava koşullarına karşı binanızı koruyan yapıya çatı denir. Çatı yapımı sırasında pek &..

Read more

Çelik çatı, gelişen teknolojiyle tüm dünyada çok tercih edilmeye başlayıp, ardından ülkemizde de kullanılmaya başlamıştır. G..

Read more

Çatı evin en dış yüzeyinde ve en üst kısmında bulunduğu için doğal hava koşullarından en çok etkilenen kısımdır. Çatılar g..

Read more

Tonoz çatı, en eski çağlardan bu yana en çok kullanılan çatı sistemleridir. Antik çağdan bu yana, pek çok tarihi kalın..

Read more

  Günümüz teknolojisinde çatılar sadece kaplama malzemeden oluşmuyor. Bunun yerine büyük bir öneme sahip olduğu i&c..

Read more

Çatı birçok alanda kullanılan, korunma ihtiyacını karşılayan bir yapıdır.  Gerek ve ihtiyaç duyulan bütün alanlarda, farklı ..

Read more

Çelik Çatı Yapan Firmalar Çelik çatı, pek çok binada tercih edilen türdür. Türkiye'de birçok fir..

Read more

Çelik cephe kaplama, 1 cm’den 3 cm’ye kadar değişen kalınlıklardaki betonun kalıplandırılarak kaplanması işlemine verilen isimdir. Bu kaplama..

Read more

Çelik kemer çatı sistemleri diğer çatı türlerine oranla oldukça pratik ve ekonomiktir. Aynı zamanda binada oturanlara kullanım ..

Read more

Çatı seçimi kullanılan yapılar için oldukça önemlidir. Ülkemizde teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok tü..

Read more

Yaşam alanlarımızın mimarisi ve dizaynı çok önemlidir. Yaşam alanı sadece inanların evi değildir çalıştığı ortam, fabrika, belki bir ofis, be..

Read more

Binaların en üstünde bulunan ve binanın dışında gelecek hava ve dış ortam koşullarına karşı, binanın içini koruyan üst kabuk yapısına &cce..

Read more

Tonoz yapıda üst örtü anlamına gelir ve kemerlerin bir araya getirilerek yapılır. Tavan örtüsü olarak kullanılan bu yapı tuğla ya ..

Read more

  Çatı evin en dış yüzeyinde ve en üst kısmında bulunduğu için doğal hava koşullarından en çok etkilenen kısımdır. &Ccedi..

Read more

Hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır, imalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar, farklı konstrük..

Read more

Tüm taşıyıcı sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle deprem tehtidi taşıyan coğrafi bölgelerde tercih edilen, çoğunlukla el..

Read more

Bir yapınn daha korunaklı hale gelmesi için çatı sistemleri önemli bir yer taşır. Her yapının olmazsa olmaz unsuru çatılar, kullanılan..

Read more

Yapısal çelik ve çelik betonarme kompozit yapı elemanlarının tasarımına ilişkin olarak hazırlanan Yönetmelik’te veya ilgili Türk s..

Read more

Son yıllarda çok daha hızlı gelişen inşaat sektöründe kenet sistemin konstrüksiyona montaj biçimi nedeni ile kenet yapı detayları s..

Read more

Fabrikalarda veya iş anlarında kullanılmakta olan çelik çatı sahip olduğu özellikler bakımından kullanıcılar için diğer çatılar..

Read more

Yaşam alanlarımızın en önemli özelliklerinden biri bizi dış etkilere karşı güvenle korumalarıdır. Soğuk ve sıcak havanın etkilerini en az hissetm..

Read more

Son dönemlerde çelik konstrüksiyon evler ya da prefabrik evlere benzeyen yapılara olan ilgi alaka çok daha hızlı bir şekilde artmıştır. ..

Read more

Ülkemiz tam olarak deprem bölgesi içinde yer alması her türlü yapının sağlam olması gerektiğinin önemli bir sebebi ve bu neden i..

Read more

Binaların üstünü örtmek için genel olarak kullanılan ve son zamanlarda çok daha fazla tercih edilen en önemli yapılardan ..

Read more

Dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmekte olan çelik çatı konusunda özellikle gerçekleştirilecek çalışmaların profesyonel şek..

Read more

Günümüzde yaygın olarak tercih edilmekte olan çelik çatı yapımında kullanılacak olan malzemeler hazırlanacak dayanıklılığını belirl..

Read more

Çok eski antik dönemlerden bu zamana kadar gelen tonoz çatı nasıl çizilir konusunda pek çok ayrıntılar bulunmaktadır. Tonoz &cc..

Read more

Çelik çatı malzemesi dış koşullara karşı yüksek dayanıklılığı nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Uzun öm&u..

Read more

Sağlam Çelik Çatı Avantajları Çelik çatı sistemleri büyük bina ya da iş merkezlerinin yapımında tercih edilmektedir. Di..

Read more

Tonoz Çatı Uygulamaları konusuna giriş yapmadan önce Tonoz nedir? Tonoz çatı nedir? Tonoz çatının ne gibi avantajları vardır? Tonoz &C..

Read more

Çelik Konstrüksiyon Çatı Modelleri konusunda bilgi vermeden önce, çelik çatı ve çelik yapının avantajları, öze..

Read more

Bursa Çelik Çatı Firmaları hakkında bilgi vermeden önce, çelik çatının ne olduğu, nerelerde kullanıldığı, avantajları veya..

Read more

Çeliğin mimari yapılarda kullanılmaya başlaması 19. yüzyıldan itibaren artmıştır. Bundan sonra çelik, artık önemli bir inşaat malzemesi ..

Read more

Hangar; çeşitli araçları ve eşyaları dış faktörlerden korumaya yarayan, üzeri sütun veya direkler aracılığı ile taşınan bir ç..

Read more

Çatılar, bir yapının olmazsa olmazlarındandır ve özellikle de en üst katlarda oturan kişiler için çatının önemi daha da &oum..

Read more

Çatı ve cephe sistemleri ortamlarımızın daha güvenilir ve yaşanabilir halde olması için önemlidir. Güvenilir bir yaşamın ardında,..

Read more

Çatılar, binanın üzerinde bulunan ve binayı yağmur, kar, fırtına, rüzgâr ve buna benzer doğa olaylarından korumak için inşa edilen..

Read more

Çatı; bir binanın ya da bir evin damını kuran parçaların tümüdür. Yani, bir yapının, çoğunlukla kiremit kaplı bölü..

Read more

Deprem bölgesinde olan ülkelerin çoğunda sağlam çatı ve binaların inşaatı oldukça önemlidir. Sağlıklı bir bina inşa edebilme..

Read more

Büyük açıklıklar, estetik, imalat hızı ve ekonomi gibi sebeplerle, son dönemde modern betonarme yapılarda çelik kafes çatıla..

Read more

Bina inşaatında uygulanan birçok yöntem bulunur. İnşaatların yapılmasında uygulanan yöntemler gibi, inşaatların çatılarının da farklı ya..

Read more

Çelik çatı firmalarının en büyüklerinden olan Roof Çelik, 2017 yılında, işinin uzmanı mühendisler tarafından, var olan &cced..

Read more

Çelik yapı malzemelerinin tercih edilme sebeplerinin en başında güvenli olması gelirken, doğa olaylarına karşı diğer çatı ve yapı malzemeleri..

Read more

Çelik çatı, gelişen teknoloji, çelik malzemeye ulaşma kolaylığı sebebiyle son yıllarda en çok tercih edilen yapı arasındadır. Y..

Read more

Özellikle deprem bölgesi olan ülkelerde daha hafif yapı malzemeleri kullanmak önem arz etmektedir. Sağlıklı bir yaşam için ve daha az..

Read more

Çelik çatı sistemleri günümüzün binalarında daha modern bir görünüme ve daha dayanıklı ve uzun ömürl&..

Read more

Bursa’da çelik çatı anlayışına yeni bir anlayış getirmek ve farklı inşaat malzemelerine bir yenisini eklemek için Roof Çelik &..

Read more

Teknolojinin gelişmesi ile beraber yapı ve inşaat alanında kullanılan ürünler de her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Çeşitli malz..

Read more

Çelik; keşfedilip kullanılmaya başlamasından sonra sağladığı avantajlarla hızlıca yapı malzemesi olarak hayatımızda yerini almıştır. Çelik öz..

Read more

Bursa’da faaliyet alanına başlayan Roof Çatı firması, çelik yapıların özelliklerini kullanarak çelik çatı üretimi ya..

Read more

Çelik çatılar son zamanların en büyük teknoloji üsleri kullanılarak ortaya çıkarılmış, son derece sağlam ve dayanıklı &ccedi..

Read more

Çok katlı bir yapının tamamlanması için geçecek süre en az 12 aydır. Ancak hafif yapı malzemelerinin üretilmeye başlanması ile be..

Read more

Çelik kemer şeklinde üretilen çatı sistemleri özellikle sanayi sektöründe sıklıkla tercih edilen yapıların ortaya çıkma..

Read more

Kemerli çatı sistemi oldukça pratik ve ekonomik bir sistem olup birçok alanda kullanıma uygundur. Yeni nesil çelik kemer sistemi adı..

Read more

Ülkemizde ve tüm dünyada geniş depolama alanları her zaman gerekli olmuştur. Birçok alanda ihtiyaç duyulan geniş ve kolonsuz yapıla..

Read more

İnşa edilen binaların sağlam ve dayanıklı olması için kullanılan malzemeler her geçen gün değişiklik gösterir. Sağlam ve dayanıklı malze..

Read more

Çelik çatı firmaları yeni bir çatı anlayışı getiren son teknoloji ile yeni nesil malzemeleri birleştiren firmalardır. Çatılar binala..

Read more

Çelik malzeme kullanılarak ortaya çıkarılan çelik yapılar, uzun süre bakım ve onarım masrafı gerektirmeden kullanıma elverişli halde &..

Read more

Yenilenebilir enerji kaynaklarının başında zaman ve maddi anlamda en yararlısı güneş enerjisi olarak görülüyor. Enerji üretiminde &cced..

Read more

Hava koşullarına dayanıklılık bakımından evlerimizin korunması çatılar tarafından sağlanır. Sert ve değişken hava koşulları, dış koşullardan korunmamızı ..

Read more

Çatı mevsim koşullarından korunmamıza, korunaklı bir yaşam geçirmemize yardımcı olan en önemli yapı unsurlarından biridir. Çatının g&o..

Read more

Binaların temel kısımlarından biri de çatılarıdır. Çatılar sayesinde evlerimizin korunaklı yapısı iki katına çıkar ve yine çatılar s..

Read more

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’nin de mevsim koşulları oldukça değişkendir. Yazların çok sıcak, kışlarınsa bol yağışlı g..

Read more

Türkiye’de çatıların en önemli sorunu hava koşullarına karşı su geçirme problemi yaşatmasıdır. Su sızdıran bir yapının nerden su s..

Read more

Doğru çatı seçimi yapmak için yapmamız gereken ilk ve en önemli şey güvenilir, köklü ve deneyimli firmalar ile ç..

Read more

Korunmamızı ve barınmamızı sağlayan en önemli unsurumuz evlerimizdir. Evlerimiz bizi dış etkilere, sıcak ve soğuğa karşı korumak için tasarlanmıştır..

Read more

Sıcak ya da soğuk havanın özel üretilmiş köpükler sayesinde, yapının içeri girmesini ya da yapıdan dışarı çıkmasını engellemes..

Read more

Evlerimiz en korunaklı alanlarımızdır ve bu alanlarda dış etkilerden korunmamıza gerek kalmaz. Yapılarımızı dış etkilerden koruyan olmazsa olmaz durum malzeme i..

Read more

Evimiz en korunaklı yapımızdır. Evimizi dış etkilerden ve olası felaketlerden korumanın yolu ise sağlıklı yapılarda yaşam sürmekten geçer. Korunak..

Read more

Soğuk hava kadar sıcak havaya karşı da kendimizi koruyabilmemiz için çatı veya evlerimizin dış cephesinde ısı yalıtımı yapılmış olması gerekir. ..

Read more

Yapıların gelişen teknoloji ile değişmesi sonucunda yapılarda kullanılan her türlü malzeme de değişim ve gelişime uğradı. Gelişen teknoloji ile bera..

Read more

Paslanmaz çelik genel anlamı ile paslanmayan, yüksek alaşımlı çeliğin anti-korozyon özellikleri için kullanılan isimlerinden bi..

Read more

ÇATI YÜKSEKLİĞİ KANUNU HAKKINDA Son zamanlarda hızla artan kentleşme ile birlikte birbirinden farklı yapılar ortaya çıkıyor. Doğal hava koşu..

Read more

ÇATI NEDİR VE ÇATI ÇEŞİTLERİ NELERDİR? Giderek artan yapı çeşitleri ortaya birbirinden farklı ve estetik görünüm&uum..

Read more

ÇATI ELEMANLARI NELERDİR? Çok eski çağlardan insanların dış etkilerden korunma isteği ile beraber sığınacak bir yapı inşa etme ihtiya&cced..

Read more

ÇELİĞİN KULLANIM ALANLARI NELERDİR? Son yıllarda nerdeyse bütün inşaatların yapı malzemesi olarak kullanılması tercih edilen çelik yapı..

Read more

PASLANMAZ ÇELİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR? Paslanmaz çelik özellik bakımından oldukça kullanışlı bir yapı malzemesidir. Paslanmaz &cc..

Read more

ÇELİK YAPI MALZEMESİ Gelişen teknoloji eski çağlarda kullanılan yapı malzemelerinin yerini zamanla daha kullanışlı ve teknolojiye yakın yapı malz..

Read more

ÇELİK ÇATI KULLANMANIN AVANTAJLARI İnsanlığın ilk çağlarından beri barınma ihtiyacını karşılamak adına kurulan konutlar da gelişen teknolo..

Read more

PASLANMAZ ÇELİK KULLANIM ALANLARI Paslanmaz çelik gün içerisinde çevremizden oldukça duyduğumuz bir çelik tü..

Read more

ÇELİK ÇATI NEDİR? Türkiye deprem bölgesinde olan bir ülkedir. Bu durum özellikle yapı malzemelerinde daha güvenilir, sağ..

Read more

TONOZ ÇATI ÇEŞİTLERİ NELERDİR? İnsanlığın ilk anından ticaretin gelişmeye başladığı modern çağlara kadar insanların tek ve en büy&uum..

Read more

AĞIR ÇELİK Yapı inşaatlarında kullanılan malzemeler inşaatın sağlamlığını oluşturur gibi yaygın bir anlayışa halk arasında sıkça rastlanır. Bili..

Read more

Doğal afetlerin sık sık yaşandığı, özellikle deprem gibi bir afetin devamlı tehdit ettiği Türkiye gibi bir ülkede yapı malzemesi olarak daha hafi..

Read more

Türkiye deprem bölgesinde olan bir ülkedir. Bu durum özellikle yapı malzemelerinde daha güvenilir, sağlam ve pratik ürünlerin..

Read more

Türkiye’de yaklaşık 100 senedir yapılar beton, ahşap ve sıva kullanılarak yapılmaktadır. Giderek artan teknoloji ile inşaat malzemesi olarak kullanıl..

Read more

İnsanlığın ilk anından ticaretin gelişmeye başladığı modern çağlara kadar insanların tek ve en büyük ihtiyacı korunma ve barınaktır. Korunma ih..

Read more
Top