AĞIR ÇELİK

AĞIR ÇELİK

AĞIR ÇELİK

AĞIR ÇELİK
Yapı inşaatlarında kullanılan malzemeler inşaatın sağlamlığını oluşturur gibi yaygın bir anlayışa halk arasında sıkça rastlanır. Bilinenin aksine binanın sağlam olması ile kullanılan yapı malzemesinin hafif veya ağır ürünler kullanılarak oluşturulması arasında hiçbir ilişki yoktur. Demir malzemelerin kullanımıyla inşa edilen yapılar uzun zamandan beri inşaat sektöründe yerini alırken, Roof çelik çatı sistemleri sektöre yeni bir boyut katmak için oluşturduğu hafif çelik çatı ile organize sanayi bölgelerinde oluşturulan yapıların mimarisini değiştirmeye geliyor.

Ağır Çelik Nedir?
Ağır çelik;
üç kattan yüksek binalarda çatı malzemesi olarak kullanılan bir üründür. Ağır çelik kullanımı, yapı inşaatları sırasında en sık yaptığımız hatalardan birini oluşturur. Adının ağır olmasından kaynaklanan tercih sebebiyle, ağır çeliğe alternatif olarak üretilen Roof Çelik Çatı ağır çeliğin kullanıldığı her alanda kullanılabilir. Ağır çelikten çok daha avantajlı yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanan Roof Çelik Çatı oval yapısı ile ağır çelikle aynı özelliklere sahip, ağır çelikten çok daha kullanışlı bir üründür.

Hafif ve Ağır Çelik Arasındaki Farklar
Hafif çelik ve ağır çelik arasındaki tek fark
maliyettir. Ağır çelik kullanılarak inşa edilen yapılar yüksek maliyetli olurken Roof Çelik Çatı gibi hafif çelik kullanılarak inşa edilen yapılar çok daha düşük maliyetli olacaktır. Ağır çeliğe kıyasla 3’te 1 oranında ucuz olan Roof Çelik Çatı organize sanayi bölgelerinde sıklıkla tercih edilir. Organize sanayi bölgelerinde çelik çatı tercih edilmesinin sebepleri arasında düşük bütçe ile zaman tasarrufu sağlaması en büyük etkendir. Kısa bir süre içerisinde ağır çelikten çok daha uygun fiyatlar ile sahip olabileceğiniz yapılar üretmenize yardımcı olan hafif çelik ve Roof Çelik Çatı Sistemleri paranızı boşa harcamanıza engel oluyor. Ağır çeliğe harcayacağınız parayla hatta ondan çok daha az bütçeyle çok kısa bir süre içerisinde organize sanayi de bulunan bir inşaatınız için Roof Çelik Çatı Sistemlerini tercih edin. Kısa süre içerisinde kolonsuz, direksiz geniş alanları ile 2000 m2’lik organize sanayi için gerekli olan yapılar oluşturun. Ağır çelik yerine tercih edebileceğiniz hafif çelik ile üretilen Roof Çelik Çatı Sistemleri paranıza dost anlayışı ile hizmetinizde.

 

Top