AHŞAP ÇATI MI, ÇELİK ÇATI MI?

AHŞAP ÇATI MI, ÇELİK ÇATI MI?

AHŞAP ÇATI MI, ÇELİK ÇATI MI?

Hava koşullarına dayanıklılık bakımından evlerimizin korunması çatılar tarafından sağlanır. Sert ve değişken hava koşulları, dış koşullardan korunmamızı sağlayan temel yapı çatıdır. Çatıların malzemesi ise oldukça değişiklik gösterebilir. Çelik veya demir malzemeden, kiremit veya kerpiçten ya da ahşap malzemeden yapılan çatılardan hangisini tercih edersek daha korunaklı yapılarımız olur Roof Çelik tarafından cevap buluyor.

Ahşap Çatı
Ahşap çatı, doğal olması ve çevre dostu olması nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilir. Özellikle büyük ve geniş mekanların çatılarında genel olarak ahşap malzeme kullanıldığı sıkça görülür. Yalnız ahşap doğa dostu olması ve büyük alanlara uygun olmasının dışında herhangi bir artı hizmet sağlayan bir malzeme değildir. Yangına karşı dirençsiz olması nedeni ile tercih edilmemesi gereken ahşap çatı malzemesi korunaksız bir yapı malzemesidir.  Roof Çelik, ahşap malzemenin çatı oluşturmada kullanışlı bir malzeme olmamasından yola çıkarak hazırladığı çatılarda depreme, yangına ve diğer doğal afetlere karşı üstün koruma vardır. Bu koruma yapı alanlarının güvenli olmasına olanak verir.

Aynı zamanda çelik çatılar ahşap çatılara oranla çok daha uzun ömürlüdür. Bu nedenle ahşap çatılar yerine çelik çatılar kullanmak her zaman daha avantajlı olacaktır. Roof Çatı tarafından oluşturulan çelik malzeme kullanılan çatıların tümü;

maliyet bakımından uygun,
zaman tasarrufu sağlamanıza yardım edecek,
ferah ve geniş alanlara sahip olmanız,
her türlü hava koşulunda dayanıklı,
uzun süre bakım gerektirmeyen ve hiçbir zaman paslanmayan,
kolayca sökülüp istediğiniz yere tekrar monte edilebilen, kolay bir şekilde ısı yalıtımı sağlanan,
en fazla 1 ay içerisinde teslim edilmiş yapı alanlarının oluşturulmasını sağlar.

Tamamen oval yapısı ile her türlü alanda kolayca kullanılabilecek Roof Çelik Çatı her türlü tasarruf ile kısa sürede kullanışlı yapı malzemelerinin ortaya çıkmasına yardım edecektir. Daha huzurlu alanlar için Roof Çelik Çatı tercih etmek her zaman avantajlı olmanıza yardım eder.
 

Top