ÇELİK ÇATI MODELLERİNİN KULLANIM ALANLARI

ÇELİK ÇATI MODELLERİNİN KULLANIM ALANLARI

ÇELİK ÇATI MODELLERİNİN KULLANIM ALANLARI

Çelik çatı birçok avantajından ötürü talebi gün geçtikçe artan bir modeldir. Bu avantajlardan en önemlisi olarak maliyet avantajını gösterebiliriz aynı zamanda montajlamasının oldukça kolay olması, olumsuz hava şartlarına oldukça dirençli olması da en büyük avantajlarından bir tanesidir. Çelik bildiğiniz üzere en güçlü ve güvenli malzemelerden bir tanesidir. Bu sebeple de gönül rahatlığıyla çelik çatı modellerini tercih edebilirsiniz. Fakat bu modeller daha çok gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde tercih edilmektedir. Bunun sebebi de teknoloji destekli bir sistem olmasıdır. Olumsuz şartlara direncinin yüksek olduğunu söylemiştik fakat herhangi bir aksilikte de tadilatı, onarılması oldukça kolaydır ve kısa süre içerisinde halledilmektedir.

Çelik çatı modellerinin kullanım alanı da bir hayli geniştir. Aslında çelik çatı modelleri standarttır fakat kullanım alanına göre modellerde ufak değişiklikler de görülmektedir. İşte çelik çatı sisteminin tercih edildiği bazı yerler;

  • Hangar ve depolar
  • Tarımsal ürünlerin saklandığı alanlar
  • Birçok spor tesisi
  • Uçak hangarları
  • Ahırlar
  • Fabrika ve imalat binaları
  • Askeri depolar

Bu ve bunun gibi birçok alanda çelik çatı modellerini sık sık görmekteyiz. Oval görüntüsü farklı bir hava katmasının yanı sıra daha kullanışlı olmasını da sağlamaktadır. Diğer çatı modellerine göre çok daha dayanıklı olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda diğer çatı modellerine göre çok daha kısa süreler içerisinde de üretilmektedir. Vinç kullanımı gibi detaylar çelik çatı modellerinde kullanılmazken 1 ay gibi kısa süre içerisinde işlemler tamamlanmaktadır. Bu sebeple işi acele olan birçok kişinin tercihi de çelik çatı modeli olmaktadır.

Çelik çatı aynı zamanda bölgenin iklimine göre de basit bir şekilde ayarlanmaktadır. Yani örnek vermek gerekirse bir bölge sürekli yağış alıyorsa çelik çatı modeli de buna göre dizayn edilecektir. Bu sebeple bulunduğunuz iklimin koşulları ne olursa olsun aklınızda herhangi bir soru işareti kalmasın. Çelik çatı modelleri her iklime uygunluk sağlamaktadır. Tüm bu avantajlarının yanı sıra fiyatlarının da diğer modellere göre bir hayli uygun olması gibi sebeplerden dolayı önümüzdeki senelerde yapılacak olan birçok yeni yapıda çelik çatı modelleri görmeye devam edeceğiz.

Top