ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

Hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır, sağlamdır, imalat ve montajda işçilik ve zamandan tasarruf sağlar, farklı konstrüksiyon sistemleri uygulanabilir, hızlıdır, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir, uzun ömürlüdür, çelik %100 geri dönüştürülebilir ve bu işlem kaç kez yapılırsa yapılsın, özelliğini kaybetmez, çevreye zarar vermez. Peki bunlar dışında çelik çatı sistemlerinin avantajları nelerdir?

-Üretilen çelik malzemenin montajı daha hızlıdır.
-Malzeme israfı düşüktür.
-Çelik malzeme söküldüğünde tekrar az bir kayıpla başka bir yerde kullanılabilir.
-Depreme daha dayanıklıdır.
-Açıklıkların büyük olduğu yerlerde betonarme ile geçilemeyen aralar çelik ile rahatlıkla geçilebilmektedir.
-Betonarme sisteme göre çelik konstrüksiyon yapılar daha hafif olduğundan temel maliyeti daha ekonomiktir.
-Kullanımı uzun sürelidir.
-Geri dönüşümü olan bir malzemedir.
-Ekonomik ve estetiktir.

Çelik çatıyı eviniz de kullanmayı düşünüyorsanız evinizde, iş yeriniz de kullanmayı düşünüyorsanız da iş yerinizde size büyük avantajlar sağlar. Her zaman kendinizi daha güvende ve daha huzurlu hissedersiniz. Artık çatı su akıtıyor diye apartman sakinlerinden aidat toplamayı bırakırsınız. Sizi artık ne kış günü ne de yaz günü korkutabilir. Yağmur yağarken bir fincan kahveniz ile Yağmur’u seyredebilirsiniz çatı ha düştü ha düşecek Düşünceleri sizi bırakır ve eskiden yağmur suyunu toplayan leğenleriniz eskir. Ne güzel değil mi? Hiç düşünmeden yaptırabileceğinizi önerdiğim tek çatı çelik çatılardır. Çelik çatı sistemlerinin avantajları bunlardan daha farklı alanlarda da bulunmaktadır.

 

Çelik Çatı Nedir?

Binaların üstlerini örtmek için kullanılan güvenli, kaliteli, sökülmeyen, kopmayan, parçalanmayan arayışlarda tercih edilen demir profillerden ve galvaniz sac çelikten üretilmiş yapılardır.

Bu yapılar kiremit, tahta veya diğer can güvenliğinizi tehlikeye atacak olan malzemelerden tamamen farklıdır. Doğal afetler, rüzgar, kar, yağmur, fırtına gibi durumlarda su sızdırmaz, hafif, tutuşmayan, yanmayan, parlamayan, paslanmayan ve uzun yıllar içiniz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz özelliklere sahiptir.

Dayanıklılığı konusunda endişe etmenize fırsat bırakmayan çelik çatıyı güvenle evlerinizde, işyerlerinizde, aktivite alanlarınızda ve çeşitli eğlence merkezlerinde kullanabilirsiniz.

Yaşadığınız yerde son zamanlarda kiremit veya ahşap çatıların azaldığını görebilirsiniz. Çünkü sunduğu bu kolaylıklar sayesinde yıpranan ve kullanılmayacak hale gelen kiremit, ahşap, betonarme gibi çatıların yerini çelik çatıların alması oldukça yaygınlaşmıştır. Çelik çatı kullanılması olası bir felaketten alacağınız zararları da oldukça hafifletir.

Top