ÇELİK YAPILAR NELERDİR?

ÇELİK YAPILAR NELERDİR?

ÇELİK YAPILAR NELERDİR?

Çelik malzeme kullanılarak ortaya çıkarılan çelik yapılar, uzun süre bakım ve onarım masrafı gerektirmeden kullanıma elverişli halde üretilir. Tüm yapıların yerine kullanılacak çelik malzeme ile ortaya çıkarılan yapılar, son derece kullanışlıdır. Çelik yapılar nelerdir ve çelik yapıların özellikleri hakkında bilgi almak için gerekli olan temel çelik detayları şu şekildedir;

Özellikle deprem riski taşıyan ve sık sık deprem yaşayan bölgelerde çelik yapılar nelerdir sorusu sıkça duyulur. Çünkü çelik yapılar ile ilgili bilinen en temel özellik, çelik yapıların sağlam ve esnek yapıda olmasıdır. Sık olarak çelik yapılar fabrika alanlarında, organize sanayi bölgelerinde, hangar ve ambarlarda tercih edilir.

Ağır ve hafif çelik malzeme kullanılarak üretilen tüm çelik yapılar, uzun yıllar kullanım sağlayacak özelliklere sahip olur. Aynı zamanda çelik yapıların geri dönüşüm özelliği, doğaya tekrar karışma şansı, doğa içerisinde çözünme hali oldukça basittir. Bu durum çevreci bir çok kişi tarafından çelik yapıların tercih edilmesinde üstün bir özellik olmuştur. Betonarme yapılara göre çok daha hafif olan çelik yapılar, montaj yapılacak zeminin kötü bir durumda olması sonucunda bile monte edilme sırasında sıkıntı yaşatmayacaktır.

Hafif çelik malzeme kullanılarak üretilen yapı alanlarında görüntü oldukça hafif olacaktır. Ancak görünen durumun aksine çelik yapı malzemesi beton bir yapıdan bile oldukça yüksek dayanma gücüne sahiptir. Çelik konstrüksiyon adı da verilen çelik yapılar, yapı alanlarınızın yüksekliğine göre ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Çelik yapılar nelerdir ve çelik yapılar nerelerde sıklıkla kullanılır, inşaat sektörü ile uzaktan veya yakından ilgisi olan kişiler tarafından merak edilmektedir.

Çelik Yapılar Nerelerde Kullanılır?
Hafif çelik malzeme kullanılarak Roof Çelik tarafından üretilen yapılar;
hangarlarda
depolarda
sanayi bölgelerinde
fabrika binalarında
otoparklarda
spor salonlarında
veya geçici olarak kullanılacak yapı alanlarında, özel projeler ile uygulanabilir.

Çelik yapılar belirli bir yerde uzun ve kısa süre kullanımın ardından taşınabilir ve başka bir bölgede tekrar kullanıma hazır hale getirebilir. Roof Çelik tarafından üretilen çelik yapılar kolay monte edilebilir özelliktedir ve sökülüp başka bir alanda tekrar kullanıma uygundur.
 

Top