HAFİF ÇELİK YAPI VE ÇATILAR

HAFİF ÇELİK YAPI VE ÇATILAR

HAFİF ÇELİK YAPI VE ÇATILAR

Çok katlı bir yapının tamamlanması için geçecek süre en az 12 aydır. Ancak hafif yapı malzemelerinin üretilmeye başlanması ile beraber çok kısa zaman içerisinde yapı sahibi olmak hayalden çıkmış halde. Hafif çelik malzeme üretildiği günden bu güne yapı malzemesi olarak dikkatleri üzerine toplayan bir ürün oldu. Bu ürün ile gerek çatı oluşturmak, gerekse hafif yapı adı verilen yaşam alanları kurmak da bir o kadar kolay hale geldi.


Hafif Çelik Yapı
Yaşam alanlarımızın çok yakı bölgelerinde hafif çelik yapılar görmek artık mümkün. Hafif çelik malzeme yapıların çok kısa bir süre içerisinde masraf gerektirmeden kurulmasını sağlar. Aynı zamanda çok uzun süre bakım ve onarım gerektirmez. Hafif malzeme kullanılması itibari ile binalar üzerine binecek yükün azalmasını sağlar. Bu yönü ile bakıldığı zaman maddi yönden oldukça kullanışlı bir malzemedir.

Maksimum dört kata kadar yapımı mümkün olan hafif çelik binalar artık kullanılan yeni teknoloji ve tasarımlar sayesinde sekiz kata kadar çıkabilir hale geldi. Ancak yine de günümüzde tercih edilen hafif çelik yapı türü, çelik çatılar kullanılarak oluşturulan yapı alanlarıdır.

Hafif çelik çatı ile oluşturulan yapıların teknolojisi sadece konutlar için değil kullanacak kişi tarafından uygun görülen her alanda kullanıma uygundur. Bu yeni teknoloji ile üretilen yapı elementleri %90 geri dönüşümlü olan çelik malzemesi ile yapılıyor.  Hekim robot teknolojisiyle üretilen galvanizli çelik profillerinin cıvatalı ve bulonlu bağlantılarla birleştirilerek kurulan yapı sistemidir. Sistemin tamamında hafif çelik malzeme kullanılarak çok katlı veya tek katlı üretim yapılabilir.

Hafif Çelik Çatı
 Maliyet açısından uygun yapılardır. Yapım aşamasında zaman tasarrufu oluşturur.  Yapı alanındaki direk kullanımını azalttığı için mekan tasarrufuna yardımcı olur. Havalandırma kolaylığı ile ferah bir ortam avantajı sağlar. İhtiyaç doğrultusunda özel projelere uygulanabilir. Her türlü hava koşuluna ve depreme karşı dayanıklıdır. Yıkılmaz, paslanmaz. Uzun süre bakım gerektirmeden kullanılır. Pratik yapısı ile kolayca sökülüp, tekrar monte edilebilir. Ucuz ve kolay nakliye ile taşınması basittir. Çevre dostu ve insan sağlığına duyarlı olan Roof Çelik markası ile birleşen hafif çelik çatılar sağlam ve dayanıklı yaşam alanlarını beraberinde getirir.

Top