KENET YAPI DETAYLARI

KENET YAPI DETAYLARI

KENET YAPI DETAYLARI

Son yıllarda çok daha hızlı gelişen inşaat sektöründe kenet sistemin konstrüksiyona montaj biçimi nedeni ile kenet yapı detayları sayesinde çok fazla tercih edilmektedir. Bu sisteme adını veren estetik, modern, garantili kaplama ve uzun ömürlü olması bu sistemin sunduğu en önemli özellikleridir. Bu yapıda yüzey delinmeden monte edilebilen trapezler montaj yapıldıktan hemen sonra elektrikli bir robot sayesinde birbirine kenetlenmektedir. Yapılan bu işlem kaplamanın geçirimsiz olmasını sağlamaktadır.

Kenet Çatı Sistemleri

Kaplama malzemeleri boyalı galvaniz sac, alüzing, bakır, alüminyum, titanyum, çinko ya da bakır gibi metal kaplama malzemelerinin kenet makinesi ile istenilen boylarda üretilerek çatı ve cephelere uygulanmasına kenet çatı sistemleri denilmektedir. Kenet saclar genel olarak klipslerin çatıya özellikle 60 cm de bir montaj edilmelidir ve iki kenet sacın el pensesi ya da kenet sıkma robotuyla sıkılması sonucu yapılan işleme kenet çatı oluşmaktadır.

Her geçen gün talep edilme sayısı artan bu tarz yapıların yüzde 100 sızdırmazlık sağlaması, yapılan tüm projelere uyması ve istenildiği gibi sorunsuz olarak uyması en büyük sebeplerdendir. Bu tarz yapıların diğer yapılara göre çok daha modern ve estetik görünüme sahip olmasının yanı sıra pratik uygulanması ve fiyat bakımından çok daha avantajlı olması kenet çatı sistemlerini pek çok kişi tercih etmektedir.

Kenet Çatı Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

Kenet yapı detayları arasında bu tarz sistemlerin özellikleri çok önemli bir noktadır. Özellikle boydan boya tek parça olarak üretilmektedir. Montajı yapıldıktan sonra kesinlikle üzerinde tek bir tane bile montaj vidası görmek mümkün olmaz. Pek çok renk seçenekleri bulunmakta ve istediğiniz rengi seçme şansına sahip olabilirsiniz. Kenetli bir şekilde birleşmesi sayesinde son derece mükemmel geçirmezlik sağlamaktadır.

Dışardan bakıldığı zaman bu sistemlerin görünümü çok daha estetik olmasının yanı sıra çok daha şık durmaktadır. Kasıtlı olarak bu yapılar bir darbe almadığı müddetçe çok daha uzun yıllar kullanılabilir ve uzun ömürlüdür. Kenet yapı detayları olarak çok fazla avantajı bulunan sistemi pek çok yapıda görmek mümkün olmaktadı

Top