SAĞLAM ÇELİK ÇATI AVANTAJLARI

SAĞLAM ÇELİK ÇATI AVANTAJLARI

SAĞLAM ÇELİK ÇATI AVANTAJLARI

Sağlam Çelik Çatı Avantajları

Çelik çatı sistemleri büyük bina ya da iş merkezlerinin yapımında tercih edilmektedir. Diğer çatı sistemlerine göre daha güvenli bir üründür. Galvaniz sac çelikten üretilen bu sistemler uzun süre, kullanıma sahiptir.

Günümüzde pek çok modern ev içerisinde sağlam çelik çatı uygulamaları yer alır. Evinizde çelik çatı sistemi kullanarak olası bir felaketten ortaya çıkacak olan zararları da en alt seviyeye indirebilirsiniz. Çatıyı yaptırırken anlaşacağınız firmanın işlerini incelemenizi sizlere tavsiye ediyoruz. Piyasada bu işi doğru şekilde firmalar yer almaktadır. Kalite standartlarına firmalar çelik çatı uygulamaları konusunda müşterilerinin ihtiyaçlarına göre sistemlerini sunmaktadır. Ekonomik olarak diğer çatı malzemelerine oranla çok daha uygun fiyatta bulunan çelik çatıları daha fazla görmeye başladık.

Çelik çatılar güvenlikleri ile ön plana çıkmaktadır. Çelik yapılar doğal afet sırasında esnek bir yapıya sahip olması nedeniyle zarar görmemektedir. Yeni modern yapılarda çelik çatılar tercih edilmeye başlamıştır. Büyük fırtınalarda bile su geçirmeyen bu yapılar, sıcak ve soğuk havayı dışarı tutmaktadır. Çelik yapılar yangın gibi durumlarda diğer kaplama sistemlerine göre çok daha zor tutuşmaktadır. Sağlam çelik çatılar paslanmaz ve yıllar boyunca güvenilir kullanım sunar. Bu sistemler müşterinin isteğine göre şekillenebilmektedir. Ana malzemesi çelik olmasından dolayı diğer modellere göre daha ekonomiktir.

Çelik Çatı Uygulaması

Hafif çelikten bir araya gelen malzemenin bina üzerine uygulanması da son derece kolaydır. Sağlam çelik çatılar birbirine geçirilen sac profillerden meydana gelmektedir. Ağırlık ve diğer detayları kullanıcının isteklerine göre değişir. İlk olarak profil demirlerle çatı iskeleti kurulur. Profiller düz bir zemin üzerinde kafes haline getirilerek çelik çatı atları oluşturulur. Fabrika ya da iş hanlarında demir profiller yerine raylı sistemlerden yararlanılır.

Demir profillerde orta kısımdan başlanarak yapılan hesaplamalar ile beraber çatının genel görünümü ortaya çıkartılır. Çatının üst bölümüne 0.5 mm inceliğinde plakalar getirilir ve su yalıtımı sağlanır. Bu uygulama sayesinde yapı dış dünyadan izole edilmektedir. Sahip olduğu özellikleri sayesinde uzun yıllar boyunca güvenli bir çatı kullanmak isterseniz çelik çatı sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

Top