SİLİNDİR ÇATI

SİLİNDİR ÇATI

SİLİNDİR ÇATI


Yapıların gelişen teknoloji ile değişmesi sonucunda yapılarda kullanılan her türlü malzeme de değişim ve gelişime uğradı. Gelişen teknoloji ile beraber yapılarımız sadece korunma ve barınma ihtiyacımızı karşılayan yapılardan çıkıp, sıcak ve soğuğu geçirmeyen, son teknoloji ile donatılmış yapılar olması tercihimiz haline geldi. Özellikle iş yerlerinde kullanılan ve pratiklik açısından sıkça tercih edilen Roof Çelik Çatı ise kullandığı çelik yapı malzemesini çeşitli formlarda kullanmaya özen göstermeye başladı.

Silindir Çatı Nedir?
Özellikle iç mekanlarda tavandan avantaj sağlamak ve tavan yüksekliğini arttırmak için kullanılır. Silindir çatının tercih ediliyor olmasının nedeni kiriş ve direk gerektirmeden mekandan tasarruf sağlanmasına yardım etmesidir. Silindir çatı yerden oldukça yüksek bir seviyede kurulur ve kurulduğu alan ne kadar büyük bir alan olsa da herhangi bir destek gerektirmez.

Desteksiz çatılar özellikle sanayi alanlarında, işyerlerinde, fabrikalarda sıkça tercih edilir. Genelde ince, uzun, dikdörtgen şeklindeki yapılar da kullanımı tercih edilir. Her türlü yapı tipine kolay monte edilip uygulanmasına rağmen, dikdörtgen alanlarda pratiklik sağlayacaktır.

Görüntüsü bakımıyla bir çemberin yarısını andırmaktadır. Şık bir görüntüye sahiptir ve basit bir şekilde kolayca uygulanır. Silindir çatı uygulandıktan sonra, istediğiniz süre içerisinde çıkartılıp başka bir yere kolayca monte edilebilir. Özellikleri bakımından ayrılan tonoz çatıları birde görüntüleri bakımından ayırmak mümkündür.

Silindir çatılar özellikle açık havalarda kısa süreli kullanım gerektiren festival alanlarında, kermes alanlarında kullanım açısından oldukça pratiktir. Aynı şekilde silindir çatılar otoparklar, otogarlar ve spor kulüplerinde kolayca kullanılabilir. Zaman ve mekan bakımdan tasarruf etmemizi sağlarken kısa sürede sağlam yapıların oluşmasına katkı sağlar. Silindir çatılar, Roof Çatı tarafından bilinen çatı malzemelerinin çok dışında bir malzeme ile yapılır. çelik adı verilen malzemeler ile ortaya çıkarılan silindir çatılar, oldukça hafif ve uzun süre dayanıklıdır. Paslanmaz özellikte çelik kullanarak üretim yapan Roof Çatı, kısa sürede ortaya çıkacak her yapının inşasında hızlı hizmet ile yardımcı olmaktadır.

Gelişen ve değişen teknolojinin gereklerini yerine getirerek çatı oluşturan ve bu çatıları yapılarınızla buluşturup yaşam alanları meydana getiren Roof Çatı ile daha sağlam, daha dayanıklı ve kolay çatılara kavuşmak oldukça basittir.

Top