ÇATI İLE ISI YALITIMI NASIL SAĞLANIR

ÇATI İLE ISI YALITIMI NASIL SAĞLANIR

ÇATI İLE ISI YALITIMI NASIL SAĞLANIR


Soğuk hava kadar sıcak havaya karşı da kendimizi koruyabilmemiz için çatı veya evlerimizin dış cephesinde ısı yalıtımı yapılmış olması gerekir. Isı yalıtımı kışın soğuk hava, yazınsa sıcak havadan korunmamızı sağlayan bir yapı oluşum uygulamasıdır. Isı yalıtımı bir diğer adı ile mantolama olarak adlandırılır. Isı yalıtımı nedir, çatı ile ısı yalıtımı nasıl sağlanır merak edenler için cevap Roof Çatı’da.

Isı Yalıtımı Nedir?
Yapılarda ve tesisatlarda ısı kayıp ve kazançlarının sonlanması için yapılan işleme ısı yalıtımı adı verilir. Bir diğer adı ile mantolama işlemidir. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar göstermiş ki yapılardaki ısı transferinin çatılardan gerçekleşen kısmı, toplam ısı kaybının dörtte birine ulaşabilmektedir. Yani çatı ile ısı yalıtımı sağlarsanız yapınızın, konut veya evinizin ısı kaybı yaşamamasına yardımcı olur. Eğer evinizin daha kolay ısınmasını ve yaz aylarında uzun süre soğuk kalmasını istiyorsanız ısı yalıtımına çatıdan başlamanızı öneririz. Bu nedenle çatılarda ısı yalıtım performansını arttırmada, “doğru ısı yalıtım” uygulamaları son derece önemlidir. Doğru seçimler ve bilgiye dayalı uygulamalar ile binalarda anlamlı enerji tasarrufları sağlanabilmektedir. Roof Çelik Çatı ise dışardan ısı yalıtımı sağlanmasını kolaylaştırır. Kolay ısı yalıtımı sağlanan çatılarda yeni bir boyut olarak Roof Çelik Çatı, paslanmaz özellikte ki çelik ürünleri kullanarak çatı oluşmasına yardımcı olur. Enerji verimliliği artan çatılar sayesinde, ısıtma ve soğutma için harcanan bütçeler azalıyor, çatı katları keyifli ve konforlu yaşam alanlarına dönüşür.

Isı yalıtımı ile evlerinizi veya yapı alanlarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz. Sorunsuz kullanılacak evler ve işyerleri oluşmasını sağlayabilir, yaz kış uzun ömürlü ve ısı kaybetmeyen konutlarınızda huzur ile yaşayabilirsiniz.  Aynı zamanda Roof Çelik Çatı kolay taşınabilir yapısı ile ısı yalıtımın ı istediğiniz yere taşımanızı kolaylaştıracaktır. Nasıl mı? Roof Çelik tarafından üretilen çatılar kolay bir şekilde, başka bir yapı üzerine monte edilebilir. İş gücü ve zamandan tasarruf sağlayan Roof Çatı, daha güvenli yaşam alanları kazanmanızı sağlar. Hafif çelik kullanılarak üretilen yapılar deprem veya doğal afetlere karşı da korunmanızı kolaylaştıracaktır.

Top