ÇELİK ÇATI KULLANIM KOLAYLIKLARI

ÇELİK ÇATI KULLANIM KOLAYLIKLARI

ÇELİK ÇATI KULLANIM KOLAYLIKLARI

Çelik çatılar, diğer çatı türlerine göre daha hafif yapılar olduklarından dolayı günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Maliyet açısından bakıldığında ise diğer çatı türlerine oranla daha cazip yapılardır. Çelik çatıların birçok kullanım kolaylığı bulunmaktadır.

Çelik çatılar öncelikle yaz kış kullanılabildiği için her mevsime uygunluklarından dolayı kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca çelik çatılar hafif yapılar olduğu için kurulumu ve taşınması kolaydır. Bu sebeple hem zamandan tasarruf hem de çelik çatı işçilerine kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Çelik çatılar bu kullanım kolaylıklarının haricinde hayvan barınakları için kullanıldığında da hem olumsuz hava koşullarına uyum sağlamakta hem de maliyet açısından zorlamayan yapılardan olmaktadır. Bunların haricinde ise çelik çatılar uzun süre bakım gerektirmeyen çatı modellerindendir. Bu sebeple kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Her alana özel ölçü ve proje seçeneklerinden dolayı da çelik çatılar kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hızlı ve kolay kurulumlarından dolayı da hayvan barınakları, spor salonları, otoparklar, depolar ve benzeri yerlerin yanı sıra restoran ve kafelerde de kullanım kolaylığı sağlamıştır.

Çelik çatı yapımında az maliyet ve kolaylıklarından dolayı az işçi ile hızlı ve pratik bir şekilde her alana kurulum sağlanabilmektedir. Bu sebeple az işçi ile daha düşük bütçeli bir çatı yapımı elde edilebilmektedir. Genellikle üçgen şekilde yapılan çelik çatılar Roof Çelik Çatı Sistemleri ile birlikte kolonsuz ve direksiz şekilde oval şekilde yapılabilmektedir. Bu sebeple “Çeliğin Şekil Almış Hali” demekte mümkündür.

Çelik çatı sistemleri depreme dayanıklı olmalarından dolayı da güvenle kullanılabilmektedir. Çelik yapılar diğer çatı modellerine göre daha dayanıklı ve daha hafif yapılardır.

Top