ROOF ÇELİK ÇATI MALZEMELERİ

ROOF ÇELİK ÇATI MALZEMELERİ

ROOF ÇELİK ÇATI MALZEMELERİ

Çelik çatılar yaşamımızın her anında karşımıza çıkan yeni nesil çatı sistemleridir. Çelik çatının kaliteli olması uzun ömürlülüğünü ve dayanıklılığını sağlayacağından oldukça önemlidir.

Bir çatının kaliteli olması kullanılan malzeme ile doğru orantılıdır. Farklı malzemeler kullanılarak elde edilen çatının malzeme kalitesine göre sıcak, soğuk ya da su yalıtımı konusunda farklı özellikleri mevcut olacaktır.

Çelik çatı yapımında kullanılacak olan malzemeler yapılan çalışmalar ile hazırlanarak uygulama yapılacak olan alanda birleştirilmektedir. İlk olarak çatının iskeletinin hazırlanması gerekir. Bunun için kullanılacak demir profiller ile orta kısımdan başlanarak yapılmış olan hesaplamalara göre karşılıklı olarak ekleme yapılması gerekmektedir. Çelik profiller kullanılacak malzemeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda kapama aşamasında kullanılacak olan farklı boyutlardaki saclarda çelik çatı malzemelerinden biridir.

Çelik çatı yapımında öncelikle proje çizimi yapılmaktadır. Verilecek olan ölçülere uygun şekilde proje çizilerek kullanılacak olan bölgenin iklim şartları da göz önünde bulundurularak işe başlanır. Eğer çok soğuk ya da çok sıcak bir iklim ise ona göre bir yalıtım uygulaması da gerçekleştirilebilir. Çelik çatıda kullanılacak olan malzemeler çelik çatının dayanıklılığını arttıracak ya da azaltacaktır. Ayrıca çelik çatıda kullanılan malzeme orantılı bir şekilde çelik çatı maliyetini de değiştirecektir. Ancak unutulmamalıdır ki uygun fiyatlı çelik çatı malzemesi seçmek sizi sürekli bakım ve onarım yapmak zorunda bırakabileceğinden kaliteli ve dayanıklı malzeme seçimi yapıp uzun süre konforlu bir çatının keyfini sürebilirsiniz.

Top